Arestat pentru înșelăciune și uz de fals

arestat

Marți după amiază, în jurul orei 15.30, polițiștii romașcani l-au depistat, într-o locuință din municipiu, pe localnicul Cătălin M. (31 ani), care poseda mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Tribunalul Iași. În fapt, bărbatul fusese condamnat la trei ani de închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de înșelăciune și uz de fals. Prin folosirea de înscrisuri false, acesta a încheiat contracte de creditare cu reprezentanții a două bănci.

Cătălin M. a fost transportat și încarcerat în Penitenciarul Bacău, pentru a-și ispăși pedeapsa. (A.S.)

Autor:

Ultima ora

Plan de măsuri pentru combaterea efectelor caniculei prezentat de Prefectura Neamț

Zilele următoare se anunță dificile din cauza caniculei, temperaturile...

VIDEO. O discuție cu mastrul Florin Piersic la Piatra Fest 2026

Vizita făcută de Florin Piersic la Piatra Neamț pentru...