Apopei Vasile, noul city-manager de Târgu Neamț

apopei

Concursul pentru ocuparea funcției de administrator public al orașului Târgu Neamț, care a avut loc în perioada 17-19 iunie, a fost câștigat de Vasile Apopei, fiind singurul candidat pe acest post. El este directorul sucursalei PETROM Târgu Neamț, și este perceput de către mediul de afaceri local ca un bun manager. Concursul pentru postul de city-manager a constat în două probe, proba scrisă și interviul. „Sunt onorat să preiau noua funcție, dar, în același timp, noua mea activitate mă responsabilizează și mai mult pe plan administrativ. Încep o nouă activitate și sper să fac față cerințelor și atribuțiilor ce îmi revin, în calitate de city-manager. Împreună cu domnul primar Daniel Harpa, voi contribui la o administrație eficientă și în interesul cetățeanului”, a declarat Vasile Apopei. Despre noul administrator public al orașului Târgu Neamț, primarul Daniel Harpa nu are decât cuvinte de laude: „Este un profesionist în tot ceea ce face. Mă bucur că-l voi avea alături de mine. Împreună vom pune umărul la dezvoltarea orașului”. (C.T.S.)

Autor:

Articolul precedent
Articolul următor

Ultima ora

Plan de măsuri pentru combaterea efectelor caniculei prezentat de Prefectura Neamț

Zilele următoare se anunță dificile din cauza caniculei, temperaturile...

VIDEO. O discuție cu mastrul Florin Piersic la Piatra Fest 2026

Vizita făcută de Florin Piersic la Piatra Neamț pentru...