andreea-grapinoiuCanotoarea Andreea Grăpinoiu, de la CS Ceahlăul Piatra Neamţ, este cea mai bună sportivă a judeţului Neamţ în 2016. Eleva profesorului Valentin Gavril a cucerit, în vară, medalia de argint, cu ambarcaţiunea de 4 vâsle, la Campionatul European de juniori 1, desfăşurat la Trakai, în Lituania. Alături de Andreea Grăpinoiu, în barcă, s-au mai aflat Mădălina Moroşan (CSS Orşova), Adriana Ailincăi (CSS Călăraşi) şi Larisa Roşu (CSS “Nicu Gane” Fălticeni). Următoarele 4 locuri sunt ocupate tot de canotorii directorului CS Ceahlăul, Valentin Gavril: Iustin Andrei, Georgiana Caziuc, Alexandra Rusu şi Monica Andron. Vă prezentăm, în continuare, lista completă a laureaţilor la cele 5 secţiuni:

PREMII SPECIALE

SPORTIVANTRENORCLUBUL

SPORTIV

RAMURA

DE SPORT

REZULTAT SPORTIV

2016

PETRICA SANDULPS ROMANDIRECTOR LPS ROMAN
VOLCINSCHE SEBASTIANCIMENTUL BICAZSAH2016 – PRIMUL ARBITRU INTERNATIONAL DE SAH, MAESTRU INTERNATIONAL DE SAH.
CONSTANTIN LĂCĂTUȘUALPINISM-ESCALADĂEXPEDITIA Ama Dablam + PROIECTUL WeLoveNepal.ro.
IONUȚ ȘTEFĂNESCUALPINISM-ESCALADPEXPEDITIA “CHO-OYU” – HIMALAYA, 8201metri – OCTOMBRIE 2016.
ADRIAN LAZAALPINISM-ESCALADĂEXPEDITIA “CHO-OYU” – HIMALAYA, 8201metri – OCTOMBRIE 2016.
IULIAN PETREALPINISM-ESCALADĂEXPEDITIA “CHO-OYU” – HIMALAYA, 8201metri – OCTOMBRIE 2016.
TRUPA DE MAJORETE RITHMIC SHOWLĂCRĂMIOARA CORFAȘCOALA NR.3 PIATRA NEAMȚSPORTUL PENTRU TOȚIPARTICIPARE LA MONDIALE MAJORETTE SPORTS, PRAGA, AUGUST 2016.
EUSEBIU POPAVENUS CLUB RUGBYRUGBY25 DE ANI DE ACTIVITATE ÎN SLUJBA

RUGBY-ULUI ROMÂNESC

RADU DUMITRUCS CEAHLAUL PNATLETISMCAMPIONATELE MONDIALE DE VETERANI

AUSTRALIA, 26-28.10.2016

CATEGORIA +90 ANI

LOCUL 1 8 KM

LOCUL 1 800 M

LOCUL 2 5 KM

LOCUL 3 400M

ANDREI GRIGOROAIESPORT NATURA PIATRA NEAMȚATLETISMORGANIZATORUL CELUI MAI IMPORTANT EVENIMENT SPORTIV DIN JUDEȚUL NEAMȚ – 4 EDITII CONSECUTIVE, COMPETIȚIA ATLETICĂ BATE TOACA, IUNIE 2016
CEL MAI BUN CLUB AL ANULUI 2016CS CEAHLAUL PIATRA NEAMT
CEA MAI BUNA UNITATE SPORTIVA SCOLARALPS PIATRA NEAMT
PREMIUL

VIOREL ROSIORU

ECHIPA DE VOLEI FEMININ LPS PIATRA NEAMT

LOCUL 3 ONSS CLASELE IX-XII

 

JOCURI SPORTIVE

ECHIPAANTRENORCLUBUL

SPORTIV

RAMURA

DE SPORT

REZULTAT SPORTIV

2016

ECHIPA DE FOTBAL

LPS ROMAN

NOMINALIZARE

LUPUSORU C-TIN DAN

CHIRILESCU VASILE

LPS ROMANFOTBALLOCUL 3 ONSS CLASELE IX-XII
ECHIPA DE HANDBAL

LPS ROMAN

CODRUȚ MIHALACHE

RADU ALEXANDRU

LPS ROMANHANDBALLOCUL 3 ONSS CLASELE V-VIII
ECHIPA DE HANDBAL

CSM ROMAN

LAZAR VIOREL

CARMEN STOLERU

CSM ROMANHANDBALPARTICIPARE ÎN WOMENS EHF CUP

FINALA SUPERCUPA ROMANIEI

BUTNARU ANDREIRARES GAVRIL

NICA ANDREI

LPS PNVOLEILOCUL 5 CAMPIONATUL BALCANIC J
FORMAN VLAD

TURTURICĂ RADU

RAZVAN CABAHANDBALPARTICIPARE CAMPIONATUL  EUROPEAN HANDBAL PE NISIP
ECHIPA VOLEI FEMININ

LPS PIATRA NEAMȚ

ASMARANDEI CARMEN

BULAI ANDREEA G.

LPS PNVOLEILOCUL 3 ONSS CLASELE IX-XII

 

SPORTURI NEOLIMPICE

SPORTIVANTRENORCLUBUL

SPORTIV

RAMURA

DE SPORT

REZULTAT SPORTIV

2016

MARIA GHERGHELASIACOBOAIA GEORGECS ASHIHARA KARATE PNASHIHARA KARATELOCUL 1 KUMITE, CAMPIONATELE MONDIALE J 1 , BRASOV, 11-13.11.2016
ANDREI DRAGOSIACOBOAIA GEORGECS ASHIHARA KARATE PNASHIHARA KARATELOCUL 3 KUMITE CAMPIONATELE MONDIALE SENIORI, BRASOV 11-13.11.2016
CIPRIAN GRAURIACOBOAIA GEORGECS ASHIHARA KARATE PNASHIHARA KARATELOCUL 3 KUMITE CAMPIONATELE MONDIALE SENIORI, BRASOV 11-13.11.2016
AANICAI DANCS SAKKI INTERNATIONAL PNKARATE EUREKALOCUL 2 CAMIONATUL EUROPEAN VETERANI, KUMITE ECHIPA, TIMISOARA 19.05.2016
MIHAI ALEXANDRUAANICAI DANCS SAKKI INTERNATIONAL PNKARATE EUREKALOCUL 3 CAMIONATUL EUROPEAN S,

KUMITE INDIVIDUAL,

LOCUL 2 KUMITE ECHIPE,

TIMISOARA 19-21.05.2016

COJOC CLAUDIUAANICAI DANCS SAKKI INTERNATIONAL PNKARATE EUREKALOCUL 3 CAMIONATUL EUROPEAN  J,

KUMITE INDIVIDUAL, TIMISOARA 19-20.05.2016

ALINEI TUDORAANICAI DANCS SAKKI INTERNATIONAL PNKARATE EUREKALOCUL 1 CAMIONATUL EUROPEAN C,

KUMITE ECHIPA,

LOCUL 3 KUMITE INDIVIDUAL,

TIMISOARA 19.05.2016

MARUITA DRAGOSAANICAI DANCS SAKKI INTERNATIONAL PNKARATE EUREKALOCUL 2 CAMIONATUL EUROPEAN C5, KUMITE INDIVIDUAL, TIMISOARA 19.05.2016
PINTILIE MARIOAANICAI DANCS SAKKI INTERNATIONAL PNKARATE EUREKALOCUL 2 CAMIONATUL EUROPEAN C4, KUMITE INDIVIDUAL, TIMISOARA 19.05.2016
GHINDAOANU ALVINAANICAI DANCS SAKKI INTERNATIONAL PNKARATE EUREKALOCUL 3 CAMIONATUL EUROPEAN C4, KUMITE INDIVIDUAL, TIMISOARA 19.05.2016
SPATARU ALINACRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
COCEA ELIZACRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
URSU STEFANCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
MANESCU STEFANCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDO2 LOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA + PROBA DE LUPTA,

27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA

BANDUR MIHAICRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, LOCUL 3 PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
MOISA GABRIELCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
BULGARU DRAGOSCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDO2 LOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA + PROBA DE LUPTA,

27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA

HABASESCU ANDREEACRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
POEATA STEFAN VALENTINCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
MOROI ANDREICRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
SIMION DAVIDCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
MAZILU ANDRACRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
CREANGA ADRIANCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
IOAN VLADIMIRCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
URSU STEFANCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
GHERGHEL MONELCRISTEA MIHAIBAO ROMANQWANKIDOLOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
SUSANU SERGIUTOCU MARIUSLPS ROMANBASEBALLLOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN SENIORI, POLONIA 16-22.07.2016
UNGUREANU ALEXANDRUARCAN MARCELLPS ROMANBASEBALLLOCUL 7 CAMPIONATUL EUROPEAN U12,

CEHIA 03-09.07.2016

NITA STANGA GABRIELSERBAN VASILECSS TG.NEAMTBASEBALLLOCUL 7 CAMPIONATUL EUROPEAN U12,

CEHIA 03-09.07.2016

TRIFAN ANDREISERBAN VASILECSS TG.NEAMTBASEBALLLOCUL 7 CAMPIONATUL EUROPEAN U12,

CEHIA 03-09.07.2016

BARCAN BOGDANIONUT STEFANESCUCS RONIN PNKARATE EUREKACAMPIONATUL EUROPEAN IKU SENIORI

TIMISOARA 19.05.2016

3 LOCUL 1 KUMITE INDIVIDUAL + ECHIPA + KUMITE ECHIPE ROTATIV

LACUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN WADO-RYU ELVETIA, ZURICH

 

BACIU MIHNEAIONUT STEFANESCUCS RONINKARATE EUREKACAMPIONATUL EUROPEAN IKU TINERET

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 2 KUMITE ECHIPA

CAMPEANU LUCIAIONUT STEFANESCUCS RONINKARATE EUREKACAMPIONATUL EUROPEAN IKU JUNIORI

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 2 KUMITE ECHIPA

IOVU ROBERTAROIBU CONSTANTINCS RONINKARATE EUREKACAMPIONATUL EUROPEAN IKU COPII

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 1 KUMITE ECHIPA

TICU FRANCESCAMIRELA CLARA STEFANESCUCS RONINKARATE EUREKACAMPIONATUL EUROPEAN IKU COPII

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 1 KUMITE ECHIPA

STEFANESCU MAYA IOANAMIRELA CLARA STEFANESCUCS RONINKARATE EUREKACAMPIONATUL EUROPEAN IKU COPII

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 1 KUMITE ECHIPA

MASCIM MIHAELAGABI PAISACS CEAHLĂUL PNRADIOAMATORISMLOCUL 2 – CAMP.BALCANICE J1

LOCUL 1 – ECHIPE CB

LOCUL 3 – CUPA EUROPEI J1

LOCUL 2 – ECHIPE CE

COJOCARU LUCIANGABI PAISACS CEAHLĂUL PNRADIOAMATORISMLOCUL 3 – CAMP.BALCANICE S

LOCUL 1 – ECHIPE CB

TEODOR SAVAPAUL PINTILIECS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONALLOCUL 1 – KUMITE ECHIPA JUNIORI CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA
MIHNEA BERBECARUCĂTĂLIN BUNGHEZCS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONALLOCUL 1 – KUMITE + LOC 3 – KUMITE ECHIPA CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN COPII, CRACOVIA,POLONIA
FELICIA ANECHIȚEIPAUL PINTILIECS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONALLOCUL 3 – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN JUNIORI CRACOVIA,POLONIA
GEORGIANA APARASCHIVEI CATALINAPAUL PINTILIECS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONALLOCUL 3 KATA ECHIPA – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN JUNIORI CRACOVIA,POLONIA
HORIA ȘERBANPAUL PINTILIECS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONAL2 LOCUL 3 – KUMITE + KUMITE ECHIPĂ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN COPII, CRACOVIA,POLONIA

PAUL VODĂPAUL PINTILIECS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONALLOCUL 6 – KUMITE INDIVIDUAL SENIORI CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA
HUȚUPAN ELIZAPINTILIE PAULCS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONALLOCUL 3 – KUMI,TE ECHIPA CAMPIONATUL EUROPEAN J DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA
CIOBANU LAURENȚIUCĂTĂLIN BUNGHEZCS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONALLOCUL 3 – KUMITE ECHIPA CAMPIONATUL EUROPEAN COPII DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA
PINTILIE PAULCS CEAHLĂUL PNKARATE TRADIȚIONALLOC 1 KUMITE VETERANI

LOC1 FUKUGO VERETANI

LOC2 KATA VETERANI

LOC 2 TAMI-SCHIWARI VETERANI

CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA

 

SPORTURI OLIMPICE

SPORTIVANTRENORCLUBUL

SPORTIV

RAMURA

DE SPORT

REZULTAT SPORTIV

2016

ZAHARIA DELIA ANA MARIASTAN CATALIN –  ANTRCS DELMADI PNNATATIELOCUL 3, 50 BRAS, CAMPIONATELE INTERNATIONALE ALE SERBIEI, 3-4 DECEMBRIE 2016, NOVI SAD, SERBIA

PROBA 50 bras unde a DOBORAT RECORDUL NATIONAL AL ROMANIEI  CU TIMPUL DE 34,49 – 12 ANI

PERIE ROXANACUCOS LUCICACA ROMANATLETISMLOCUL 4 CUPA EUROPEI TINERET,

CIOCAN, ROMANIA, 13.03.2016

DAN ELENA VIOLETAMACOVEI TRAIANCA ROMANATLETISMLOCUL 3 CAMPIONATELE BALCANICE J1

1500M, TURCIA 02-03.07.2016

LOCUL 3 CAMPIONATELE BALCANICE J1

3000 M OBSTACOLE, TURCIA 02-03.07.2016

IOANA DIANA ȚIGĂNUȘDAN COJOCARUCS CEAHLĂUL PNATLETISMLOCUL 3 CAMPIONATUL BALCANIC J2

DISC, SERBIA 03.07.2016

FINALISTA CAMPIONATELE EUROPENE J2

GREUTATE, GEORGIA 15.07.2016

MUSTATA MARIUSFLOROIU EMILIANLPS ROMAN

CA ROMAN

(dubla legitim)

ATLETISMLOCUL 1 CAMPIONATUL BALCANIC J1, GREUTATE, TURCIA 02-03.07.2016

LOCUL 4 CAMPIONATELE BALCANICE J1, DISC, TURCIA 02-03.07.2016

ANA MARIA ANTALDANTIS OTILIALPS ROMANATLETISMLOCUL 3 CAMPIONATELE BALCANICE J1, INALTIME, TURCIA 02-03.07.2016
LENUȚA BURUEANĂDAN COJOCARUCS CEAHLĂUL PNATLETISMLOCUL 3 CAMPIONATUL BALCANIC SENIORI

GREUTATE, TURCIA 02-03.07.2016

LOCUL 6 CUPA EUROPEI TINERET

ROMANIA GREUTATE 13.03.2016

COJOCARIU ROMEOCIOBANU CONSTANTINLPS ROMANJUDOLOCUL 5 CAMPIONATUL BALCANIC U15,

MACEDONIA, 24-26.06.2016

MONICA ANDRONGAVRIL VALENTINCS CEAHLĂUL PNCANOTAJLOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN J1

4 FARA CARMACI, LITUANIA, 08-10.07.2016

ALEXANDRA RUSUGAVRIL VALENTINCS CEAHLĂUL PNCANOTAJLOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN J1

8+1, LITUANIA, 08-10.07.2016

GEORGIANA CAZIUCGAVRIL VALENTIN

 

CS CEAHLĂUL PNCANOTAJ2 LOCUL 2 CAMPIONATUL BALCANIC J+C

DUBLU, GRECIA 10-11.09.2016

IUSTIN ANDREIGAVRIL VALENTINCS CEAHLĂUL PNCANOTAJLOCUL 2 CAMPIONATUL BALCANIC J+C

8+1, GRECIA 10-11.09.2016

ANDREEA GRĂPINOIUGAVRIL VALENTINCS CEAHLĂUL PNCANOTAJLOCUL 2 – CAMPIONATUL EUROPEAN J1

4 VASLE, LITUANIA, 08-10.07.2016

 

gala-sport-2016-afisOFICIALITĂŢI

PREŞEDINTE CONSILIUL JUDEŢEAN NEAMŢ – IONEL ARSENE

VICEPREŞEDINTE CJ NEAMŢ – LAURENŢIU DULAMĂ

VICEPREŞEDINTE CJ NEAMŢ – ION ASAFTEI

PRIMARUL MUNICIPIULUI PIATRA NEAMŢ – DRAGOŞ CHITIC

PREFECTUL JUDEŢULUI NEAMŢ NICULINA DOBRILĂ. (Ana MOISE)