Accident feroviar la Piatra Neamț: o femeie și-a pierdut viața

O femeie de 42 de ani, din localitatea Piatra Șoimului, a fost ucisă într-un accident feroviar ce a avut loc pe 26 aprilie, la Piatra Neamț. Evenimentul nedorit a fost anunțat prin apel la numărul unic de urgență 112, înregistrat în dispecerat în jurul orei 14:33. Au intervenit două echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț, dar, din nefericie, la ajungerea salvatorilor, femeia nu mai prezenta semne vitale.

Accident feroviar la Piatra Neamț: o femeie și-a pierdut viața”În urma cercetărilor preliminare efectuate de polițiști a rezultat că trenul, care circula pe ruta Piatra Neamț-Bacău, ar fi surprins și accidentat o femeie, în vârstă de 42 de ani, din localitatea Piatra-Șoimului, în condiții ce vor fi stabilite în cursul cercetărilor. Din nefericire echipajul medical sosit la fața locului a declarat decesul femeii”, a anunțat Poliția Neamț. A fost deschis dosar penal pentru a se stabili cauzele și împrejurările ce au dus la producerea tragediei. (G.S.; FOTO: IMAGINE GENERICA)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Primele rezultate la sesiunea de toamnă a examenului de Bacalaureat

Primele rezultate la sesiunea de toamnă a examenului de...

Neamț. Verificări rutiere pe DN 2 – E 85 – acțiune tip RELEU

Inspectoratul de Poliție Județean Neamț intensifică controalele pe unul...

Motorina trece din nou de pragul de 10 lei pe litru, chiar și după reducerea accizei

O măsură care ar fi trebuit să ajute fermierii,...

Lucrările avansează rapid la Autostrada Moldovei. Imagini cu pasajul de la Cleja, în apropiere de Bacău

Lucrările la Autostrada A7, cunoscută popular sub denumirea de...

Neamț. 4 persoane rănite în accidente la Roznov și Târgu-Neamț

La începutul săptămânii au avut loc 2 accidente rutiere...

Primele rezultate la sesiunea de toamnă a examenului de Bacalaureat

Primele rezultate la sesiunea de toamnă a examenului de...

Neamț. Verificări rutiere pe DN 2 – E 85 – acțiune tip RELEU

Inspectoratul de Poliție Județean Neamț intensifică controalele pe unul...

Neamț. 4 persoane rănite în accidente la Roznov și Târgu-Neamț

La începutul săptămânii au avut loc 2 accidente rutiere...

Piața Mărăței din Piatra Neamț a intrat în reconstrucție

Luni, 17 august, au început lucrările de reconstruire a...

Suceava. Incendiu la Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ilie

Un incendiu a afectat Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ilie din...