Academia de Muzică „Gheorghe Dima”: Concert „La bădiţa la fereastră”

afis concertAcademia de Muzică „Gheorghe Dima” din Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ vă invită, miercuri, 25 mai, de la ora 18:00, la concertul intitulat „LA BĂDIŢA LA FEREASTRĂ”.

Evenimentul cultural are loc la Liceul de Arte „Victor Brauner” din Piatra-Neamţ.

Va evolua Corul de cameră al Academiei de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ.

Interpreţi sunt: Gabriela Pepelea (soprană) şi Mihaela Spiridon (pian).

În program sunt cuprinse lucrări de Tudor Jarda, C. Groza, Aurel Ivăşcanu, Gheorghe Şoima, Dan Alexandru Voiculescu, Ştefan Niculescu, Liviu Comes, Gheorghe Danga, Gheorghe Dima şi Tiberiu Brediceanu. (M. CONSTANTINESCU)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Suceava. Acțiune BLOCADA la Vama: 16 polițiști -109 legitimați, 36 de amenzi în sumă de 14.000 de lei

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpulung Moldovenesc au organizat...

Neamț Accident rutier la Gârcina. Un bărbat a ajuns pe patul de spital!

ACTUALIZARE: Potrivit ISU Neamț, bărbatul ”se afla căzut lângă...

Moarte suspectă la Roman-Neamț

Un romașcan în putere, de 58 de ani, a...

Piatra-Neamț Un bărbat a căzut în boxa unui bloc din cartierul Dărmănești

Un bărbat, în vârstă de 81 de ani, a...

Protecția Consumatorilor Neamț – amenzi de 95.000 înainte de Paște

Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Neamț a efectuat verificări...