Accidentul de la Dulcești – provocat de un tânăr de 24 de ani

Accidentul de la Dulcești – provocat de un tânăr de 24 de aniPolițiștii au stabilit că accidentul de la Dulcești, din seara de 7 iulie, a fost provocat de un tânăr de 24 de ani, din localitate, care nu s-a asigurat la plecarea de pe loc. El conducea un autoturism pe DN 15D și, la intersecția cu strada Iazului, a tras pe dreapta, după care s-a pus în mișcare fără să se uite dacă vine cineva din spate. Și venea un autoturism, condus de un bărbat de 46 de ani, din Piatra-Neamț.

Din impact, autoturismul condus de tânărul de 24 de ani a fost proiectat într-un autoturism care era parcat pe acostamentul consolidat al unui imobil”, a declarant agentul Dimitrie Mocanu, purtătorul de cuvânt al Poliției Neamț. ”În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto de 24 de ani și a unui tânăr de 26 de ani, pasager în același autoturism. Cele două persoane au fost preluate și transportate la spital pentru îngrijiri medicale.Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative”.

În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

C.M.

Autor:

Ultima ora

Uniformele ar putea deveni obligatorii în școli

Un proiect legislativ inițiat de parlamentari PSD propune ca...

Finanțări europene pentru cultivatorii români de porumb și floarea soarelui afectați de secetă

Uniunea Europeană acordă ajutoare financiare pentru fermierii afectați de...