0:00

Volei: Victorie “scurtă”, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Unic-LPS Piatra Neamț i-a îndeplinit dorința directorului Vasile Ouatu și a realizat o victorie ”scurtă”, contra cronometru, în Sala Polivalentă, în manșa secundă a primului tur din Cupa României. Adversara, Rapid, nu e însă decât o echipă ”cuminte”, care nu pune probleme. În primul meci, pietrencele s-au impus cu 3-0, la București, în 45 de minute, acum, distanța în timp a victoriei, obținută tot cu 3-0 (11, 15, 8) a fost mult mai scurtă, cu aproximativ 10 minute. Important, pentru tânărul cuplu de antrenori Mihaela Voivod-Ionuț Harbuz, este că au legat două victorii, dar, greul de abia acum începe. Debutul în campionat bate la ușă, pietrencele urmând să joace două partide în capitală, cu CSM București și Dinamo, la distanță de o zi, sau două. ”Am vorbit cu Marian Ștefan ca duminică, sau luni, după ce jucăm sâmbătă contra celor de la CSM București, să jucăm cu Dinamo. În principiu, a fost de accord. Să nu credeți că ne predăm. Vrem doar să economisim niște bani”, a declarat directorul Vasile Ouatu (foto). (C.S.)