Acasă INFRACȚIONAL VIDEO Neamț Bărbat monitorizat electronic, reținut după ce ar fi încălcat ordinul...

VIDEO Neamț Bărbat monitorizat electronic, reținut după ce ar fi încălcat ordinul de protecție

Un bărbat în vârstă de 36 de ani din Ion Creangă a fost reținut de polițiști după ce ar fi încălcat prevederile unui ordin de protecție, alerta fiind semnalată de sistemul de monitorizare electronică. Incidentul a avut loc în seara zilei de 23 iunie, în jurul orei 21:20, când Sistemul Informatic de Monitorizare Electronică a generat o alertă privind persoana aflată sub supraveghere.

În urma sesizării, o patrulă a Secției de Poliție Rurală Ion Creangă s-a deplasat la adresa bărbatului pentru verificări. La sosirea polițiștilor, acesta a fost găsit în exteriorul imobilului și nu avea asupra sa terminalul mobil aferent sistemului de monitorizare. „Urmare a administrării materialului probatoriu, a fost dispusă măsura reținerii bărbatului, pentru o perioadă de 24 de ore, aceste fiind cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de încălcarea ordinului de protecție”, au transmis reprezentanții IPJ Neamț.

Denisa POPA

Video: IPJ Neamț

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here