pietricica turism
heidelbergcement

Duminică, 8 septembrie, s-a disputat etapa a doua în Seria A a Ligii a IV-a. Într-una dintre partidele cele mai echilibrate, Speranţa Răuceşti a depăşit, la limită, Stejarul Ţibucani, cu scorul de 3-2 (2-0). Au marcat: Monoranu, Matei şi Şchiopu/Apreutesei şi Nica. Golurile acestei partide:

Meciul a fost mult mai echilibrat decât se estima, dar trebuie spus că gazdele au avut o sumedenie de ocazii:

Galerie foto de la meciul de la Răuceşti:

Bradu Borca – 11-0 (5-0), pe teren propriu, cu Voinţa Dochia, Zorile Urecheni – 8-2 (3-1), acasă, cu Flacăra Brusturi şi Bravo Bodeşti – 5-1 (3-0), tot în propriul fief, cu Viitorul Podoleni au obţinut victorii detaşate. Alte rezultate din runda de astăzi: AS Grumăzeşti-ASF Girov 0-2 (0-2) şi Energia Pângăraţi-Ozana Timişeşti 2-2 (2-1).

CLASAMENT

1BRADU BORCA 22001416
2Zorile Urecheni22001256
3Speranţa Răuceşti2200536
4Bravo Bodeşti2110624
5ASF Girov2101543
6Flacăra Brusturi2101993
7AS Grumăzeşti2101123
8Ozana Timişeşti2011341
9Stejarul Ţibucani2011341
10Energia Pângăraţi2011391
11Viitorul Podoleni2002280
12Voinţa Dochia20020120

(M. CONSTANTINESCU)

aleho

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here