pietricica turism

Duminică, 8 septembrie, s-a disputat etapa a doua în Seria A a Ligii a IV-a. Într-una dintre partidele cele mai echilibrate, Speranţa Răuceşti a depăşit, la limită, Stejarul Ţibucani, cu scorul de 3-2 (2-0). Au marcat: Monoranu, Matei şi Şchiopu/Apreutesei şi Nica. Golurile acestei partide:

Meciul a fost mult mai echilibrat decât se estima, dar trebuie spus că gazdele au avut o sumedenie de ocazii:

Galerie foto de la meciul de la Răuceşti:

Bradu Borca – 11-0 (5-0), pe teren propriu, cu Voinţa Dochia, Zorile Urecheni – 8-2 (3-1), acasă, cu Flacăra Brusturi şi Bravo Bodeşti – 5-1 (3-0), tot în propriul fief, cu Viitorul Podoleni au obţinut victorii detaşate. Alte rezultate din runda de astăzi: AS Grumăzeşti-ASF Girov 0-2 (0-2) şi Energia Pângăraţi-Ozana Timişeşti 2-2 (2-1).

CLASAMENT

1BRADU BORCA 22001416
2Zorile Urecheni22001256
3Speranţa Răuceşti2200536
4Bravo Bodeşti2110624
5ASF Girov2101543
6Flacăra Brusturi2101993
7AS Grumăzeşti2101123
8Ozana Timişeşti2011341
9Stejarul Ţibucani2011341
10Energia Pângăraţi2011391
11Viitorul Podoleni2002280
12Voinţa Dochia20020120

(M. CONSTANTINESCU)