pietricica turism

Astăzi, 3 noiembrie, au avut loc meciurile etapei a zecea în cadrul Seriei A a Ligii a IV-a. S-au înregistrat noi victorii ale favoritelor: Ozana Timişeşti-Bradu Borca 1-2 (1-1), Energia Pângăraţi-Speranţa Răuceşti 1-4 (1-1) şi Flacăra Brusturi-Bravo Bodeşti 0-3 (0-1). Iată cum s-au înscris golurile în partida de la Pângăraţi:

Fotografii de la meciul de la Pângăraţi:

Stejarul Ţibucani a realizat scorul etapei, 10-0 (6-0), împotriva formaţiei AS Grumăzeşti şi se menţine în lupta pentru al patrulea loc calificant în play-off. Alte rezultate din runda de astăzi: Voinţa Dochia-Zorile Urecheni 5-4 (2-4) şi Viitorul Podoleni-ASF Girov 4-2 (4-1).

CLASAMENT

1BRADU BORCA10100059730
2Speranţa Răuceşti1090143927
3Bravo Bodeşti10712311822
4Ozana Timişeşti10613351619
5Stejarul Ţibucani10523341317
6Zorile Urecheni10406263312
7Energia Pângăraţi10334192812
8Flacăra Brusturi10316234110
9Viitorul Podoleni1030719359
10AS Grumăzeşti102178417
11Voinţa Dochia102089406
12ASF Girov1011812374

(M. CONSTANTINESCU)