0:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ s-a impus vineri, 13 septembrie, pe terenul formaţiei Ozana Târgu Neamţ. În partida contând pentru etapa a patra a Ligii a III-a, Seria I, pietrenii au învins cu scorul de 2-1 (2-1). Golurile au fost marcate de Denis Şerban (20)/Yoann Fellrath (34), Arsene Luboya (39). Golurile înscrise vineri pe stadionul „Cetatea”:

Ozana Târgu Neamţ a avut în partea a doua a meciului cea mai bună evoluţie din actuala ediţie de campionat, dar jucătorii lui Daniel Zavate nu au reuşit să egaleze situaţia pe tabelă. Mai mult, în minutele de prelungire, gazdele consideră că ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri la această fază:

Ambii tehnicieni au fost unanimi în a critica arbitrajul:

Pe 13 septembrie, s-au jucat şi meciurile: Aerostar Bacău-Bucovina Rădăuţi 3-2 (1-1) – Cătălin Vraciu (3, 57), Cosmin Nemţanu (64)/Iosif Netbai (22-penalty), Daniel Păiuş (90) şi FC Botoşani II-CSM Paşcani 4-2 (1-1) – Răzvan Andronic (19, 90), Bogdan Melinte (58), Marian Chica-Roşă (68)/Marius Gangal (43), Ioan Târnovanu (46). Astăzi, 14 septembrie, sunt programate partidele: Sporting Lieşti-Şomuz Fălticeni, KSE Târgu Secuiesc-CSM Bacău, Ştiinţa Miroslava-Foresta Suceava, CSM Focşani-Universitatea Dunărea de Jos Galaţi şi Suporter Club Oţelul Galaţi-Huşana Huşi (ora 18:00). (M. CONSTANTINESCU)

Articolul precedentGroaznic: bărbat cu picioarele strivite sub căruța cu lemne
Articolul următorL4SB Derby de clasament: Voinţa Bozieni-Victoria Horia