0:00

Politehnica Iaşi (L1) a reuşit să se califice în sferturile de finală ale Cupei României. În partida disputată joi, 31 octombrie, în deplasare, ieşenii au învins Metalul Buzău (L3), cu scorul de 3-0 (1-0).

VIDEO CUPA ROMÂNIEI Politehnica Iaşi s-a calificat în sferturi, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiAu marcat: Popadiuc (20), Horşia (49) şi Haţiegan (81). Golul lui Horşia a fost o adevărată bijuterie:

Gol Horşia cu Metalul Buzău

Ghiduşia lui Ovidiu Horșia🔥La doar câteva ore după ce şi-a sărbătorit ziua de naştere.Astăzi, băieții revin în Copou la antrenamente!#UnitiVomInvinge#Politehnica1945

Publicată de FC Politehnica Iasi pe Joi, 31 octombrie 2019

Tot joi, s-au disputat şi ultimele partide din faza optimilor: Sepsi Sf. Gheorghe-Astra Giurgiu 4-2 (2-1) – Fulop (2), Karanovic (28 şi 57) şi Konongo (49)/Biceanu (16) şi Begue (62) şi FC Voluntari-Universitatea Craiova 1-4 (1-2) – Martic (32)/Mihăilă (12 şi 20), Cicâldău (53) şi Ioniţă (75).

VIDEO CUPA ROMÂNIEI Politehnica Iaşi s-a calificat în sferturi, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiAlte rezultate din faza optimilor de finală se găsesc AICI. Etapa sferturilor de finală este programată în martie 2020. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Politehnica Iaşi)

Articolul precedentBărbat de 76 de ani abandonat, azi noapte, în Masivul Ceahlău
Articolul următorRoman: Un bărbat găsit mort în casă, o femeie dusă la spital