0:00

Venus Temad – obiectiv îndeplinit, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Echipa de rugby feminin în 7 Venus Temad, pregătită de tehnicianul pietrean Eusebiu Popa, și-a îndeplinit obiectivul la turneul organizat în orașul Târgu Neamț: 3 victorii care să le mențină în cursa pentru medaliile de bronz. Venusul a învins cu acelaşi scor, 12-5, pe Arieşul Mihai Viteazul (Cluj) şi RC Buzău, fiind depăşită cu 24-0 de CS Gold Roşia Montană şi 15-14 de CSM Paşcani. În partida cu Gringos Cristian din Braşov, formaţia nemţeană a provocat retragerea adversarei de pe teren. Braşovencele au renunţat să joace la scorul de 24-0. În turneul de la Târgu Neamţ, antrenorul Eusebiu Popa a mai promovat o jucătoare, Colina Frunză, care nu a bifat decât câteva antrenamente, iar mutarea a fost dictată de 3 accidentări ale titularelor. Componenţa echipei Venus Temad: Oana Alucăi, Mihaela Leon, Georgiana Gabor, Dumitriţa Mosor, Patricia Tulan, Diana Maftei, Rebeca Pârlea, Andreea Vieru, Raluca Rachieru, Gina Budeanu, Cristina Grigoraş, Dumitriţa Grigoraş, Loredana Armenici şi Colina Frunză. Pentru formația Venus Temad urmează o lungă pauză competiţională, până în septembrie, pauză pe care gruparea nemţeană va încerca să o acopere cu stagii şi jocuri de pregătire, pentru a menține jucătoarele în formă. (C.S.)