0:00

Turneu de juniori la Piatra Neamț, ZCH NEWS - sursa ta de informații

În perioada 26-28 mai 2014, Piatra Neamț va fi gazda celor 3 meciuri ale fazei zonale a Campionatului National de Juniori D. La sediul FRF a avut loc ședinta în urma căreia s-au stabilit grupele din faza pe zonă, orașele gazdă ale turneelor și programul meciurilor pe zile și ore. Echipa antrenată de Gabriel Rădulescu, va juca la Piatra Neamț pe terenul II, adica cel de antrenament cu gazon natural, de la Stadionul Municipal ”Ceahlăul”.

ora 19:00, Oțelul – Vaslui.

Partidele vor avea două reprize a câte 30 de minute fiecare, iar în caz de egalitate se va trece automat la executarea de lovituri de departajare. Câștigătoarea „loteriei” va primi două puncte în clasament, iar învinsa, numai un punct. În faza semifinală a Campionatului Național se califică doar prima clasată. (C. SOROCEANU)