Trafic restricționat între Bacău și Onești, DN 11 s-a surpat

Traficul rutier între Bacău și Onești este restricționat din cauza surpării drumului national 11 pe o porțiune de 100 de metri, după comuna Măgura.

Centrul Infotrafic al Poliţiei Române a anunțat că se circulă doar pe sensul către Bacău, prin semaforizare. Porțiunea afectată din DN11, tronsonul Bacău-Onești, este la kilometrul 168+232 metri, în afara comunei Măgura, județul Bacău.

Ploile din ultimele zile au provocat surparea terasamentului pe o suprafață de aproximativ 100 metri și a apărut o diferență de nivel a carosabilului.

A.C.

Autor:

Ultima ora

Compania proprietarilor Dedeman a primit avizul pentru preluarea Carrefour România

Pavăl Holding, compania de investiții a fraților Dragoș și...

Uniformele ar putea deveni obligatorii în școli

Un proiect legislativ inițiat de parlamentari PSD propune ca...