FC Botoşani se menţine neînvinsă în Superligă înainte de confruntarea cu campioana, CFR Cluj. În etapa a patra, moldovenii au încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), pe teren propriu, confruntarea cu Farul Constanţa.

Au marcat: Roman (5)/Rotar (40-penalty). În runda a patra, s-au mai înregistrat următoarele rezultate:

CLASAMENT

1CFR CLUJ43018-59
2Rapid Bucureşti43015-29
3Hermannstadt Sibiu42207-38
4Farul Constanţa42205-28
5FC Botoşani42206-48
6Sepsi Sfântu Gheorghe41307-36
7FC Voluntari42025-36
8Campionii Fotbal Club Argeş42026-76
9Universitatea Craiova41215-55
10U Craiova 194841126-64
11Petrolul Ploieşti41122-44
12UT Arad41122-54
13FCS Bucureşti40313-53
14Universitatea Cluj40223-62
15Chindia Târgovişte40223-62
16CS Mioveni40133-101

În etapa a V-a, duminică, 14 august, este programată partida CFR Cluj-FC Botoşani. (M.C.; FOTO: FC Botoşani)

Articolul precedentEscrocherii online: se dau de la Europol, Interpol, FBI sau Poliție și șantajează victimele!
Articolul următor43 de milioane de lei alocați de Guvernul Nicolae Ciucă pentru Municipiul Piatra-Neamț
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.