0:00

Start în Liga a III-a, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Săptămâna trecută, s-a dat startul și în noul campionat al Ligii a III-a la fotbal. Ceahlăul II Piatra Neamț a remizat, scor: 1-1, în deplasare, cu Sporting Suceava. Șuleru a deschis scorul pentru gazde, pentru ca tot el să trimită balonul în bară, în minutul 83. Pe finalul jocului, Velici a egalat situația, în minutul 89, cu un gol de kinogramă, voleu din marginea careului, care s-a oprit în viclul porții adverse. Cealaltă reprzentantă a județului, Cetatea Târgu Neamț, a terminat și ea la egalitate, cu același scor, 1-1, meciul susținut pe teren propriu, împotriva formației FCM Dorohoi. După o partidă dominată de gazde, care au deschis scorul, în minutul 21, prin Petrescu, oaspeții au obținut un punct, la ultima fază a meciului, prin golul marcat de Homneac, în al treilea minut al prelungirilor. Tradiția abandonurilor din prima etapă s-a păstrat și în acest sezon. FCM Bacău, a renunțat, în seria I să se prezinte la jocuri și, drept urmare Petrotub Roman a stat. (C.S.)

Articolul precedentMircea Ciacâru, la Galeriile “Lascăr Vorel”: “Lucrez zi lumină. E obositor, dar e o oboseală plăcută”