Sobele din Bicaz, mai costisitoare

Bicăjenii care vor să cumpere lemn pentru foc sau pentru construcții, „de pe pășunile împădurite” ale orașului, vor scoate din buzunare mai mult cu 20 de lei pentru fiecare metru cub. Hotărârea luată în ultima ședință de Consiliu Local s-a bazat pe faptul că prețurile nu au mai fost modificate de mai mulți ani.

Majorarea cea mai importantă s-a produs pentru oamenii care vor dori să achiziționeze lemn de foc. Dacă până acum locuitorii care aveau nevoie să-și încălzească sobele scoteau din buzunare pentru un metru cub aproximativ 15 lei, de-acum, metrul va costa nu mai puțin de 35 de lei. (M.T.)

Autor:

Ultima ora

Cine sunt noii directori ai școlilor din Târgu‑Neamț

Inspectoratul Școlar Județean Neamț a publicat astăzi lista directorilor...

Bărbat dispărut la Almaș

Un bărbat în vârstă de 34 de ani, din...

Cine sunt noii directori ai școlilor din Târgu‑Neamț

Inspectoratul Școlar Județean Neamț a publicat astăzi lista directorilor...

Bărbat dispărut la Almaș

Un bărbat în vârstă de 34 de ani, din...

Mihai Eminescu, comemorat la Biblioteca Județeană G.T. Kirileanu Neamț

Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu" Neamț a organizat astăzi, 15 ianuarie, un program cu prilejul Zilei Culturii Naționale, în cinstea poetului nepereche, Mihai Eminescu, cea mai importantă voce a literaturii române.