Protest al jucătorilor de la FC Ceahlăul

Sediul adminstrativ al FC Ceahlaul

Jucătorii Ceahlăului au refuzat să efectueze antrenamentul de vineri după-amiază. Galben-negrii au invocat restanţele financiare, care datează de acum două sezoane şi care au fost promise (dar neonorate) pentru îndeplinirea obiectivului. Este prima oară în istoria de 95 de ani a clubului nemţean când jucătorii refuză să se antreneze. Preşedintele Consiliului de Administraţie, Viorel Măstăcăneanu, a mers în vestiarul jucătorilor, încercând să domolească spiritele. Vom reveni cu amănunte în ediţia de luni a ziarului nostru. (M. STOIAN)

Autor:

Ultima ora

Compania proprietarilor Dedeman a primit avizul pentru preluarea Carrefour România

Pavăl Holding, compania de investiții a fraților Dragoș și...

Uniformele ar putea deveni obligatorii în școli

Un proiect legislativ inițiat de parlamentari PSD propune ca...