Prima realizare a PSD după plecarea lui Arsene: l-a recuperat pe Răzvan Cuc

Prima realizare a PSD după plecarea lui Arsene: l-a recuperat pe Răzvan CucConferința de presă de la sediul partidului organizată în ziua în care prefectul județului, pesedistul Adrian Niță, a semnat ordinul prin care cariera administrativă a lui Ionel Arsene s-a încheiat, a marcat și o revenire a unui parlamentar pe plaiuri nemțene. Este vorba despre fostul ministru al Transporturilor Răzvan Cuc, om adus de Arsene în județ, pe care însă acesta l-a respins când a venit vorba despre o nouă candidatură și l-a trimis, fără menajamente, să-și caute loc în altă parte. Dorința de a sugera unitate și putere l-a făcut pe Daniel Harpa să-l cheme în echipă și pe Răzvan Cuc. Iar acesta, cel mai probabil, se gândește că ar mai avea o șansă la un loc de parlamentar. Lucru foarte puțin probabil, dacă nu cumva a fost plasat de la centru pe post de turist parlamentar pentru încă patru ani.

(V.B.)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora