0:00

Popadiuc, rezervă la România – Muntenegru 4-3 (1-3), ZCH NEWS - sursa ta de informații

Mijlocașul Doru Popadiuc a fost doar rezervă în meciul tinerilor tricolori, contra Muntenegrului, încheiat cu o neașteptată răsturnare de situație în repriza a doua: 4-3, după 1-3, la pauză! Victoria, neașteptată de nimeni, a propulsat naționala de tineret, cu 12 puncte, în 7 jocuri, pe locul 2, după Germania, care are 14 puncte acumulate în 6 partide. Popadiuc și colegii lui vor aborda cu un moral foarte bun partida decisivă, contra Germaniei, din deplasare, pe 9 septembrie, unde, pentru calificarea la Campionatul European, îi este necesară o victorie. Ștefănescu, celălalt mijlocaș al Ceahlăului, convocat la naționala de tineret, n-a prins lotul de 18 jucători.

“Eu cred în miracole produse de noi. Nu cred că cineva din cer ne va califica la baraj sau la Campionatul European. Dumnezeu îţi dă, dar nu îţi bagă în traistă”, a declarat antrenorul Viorel Moldovan, după meciul disputat de tricolori, contra Muntenegrului, pe stadionul ”Dinamo”. (M. STOIAN)