0:00

Pompieri – campioni la atletism, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Neamţ a avut reprezentanţi de valoare la etapa finală a Concursului naţional de atletism şi cros al cadrelor Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă, care s-a desfăşurat la Râmnicu Vâlcea, în perioada 7-9 mai, în organizarea Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România.

Prima treaptă a podiumului a fost “împărţită” între plutonierul Elena Maria Vodă din cadrul Gărzii de Intervenţie Poiana Teiului a Detaşamentului de Pompieri Târgu Neamţ, care a obţinut locul I la proba “60 m plat”, şi sergentul major Florin Asmarandei, din cadrul Detaşamentului de Pompieri Roman, care a luat locul I la proba “aruncarea greutăţii”. Plutonierul Marian Danţiş, din cadrul Detaşamentului de Pompieri Roman – s-a clasat pe locul II la proba “6000 m plat” şi pe locul al III-lea la proba “1500 m plat”.

La rândul lui, sergentul major Bogdan Mardare, tot de la Detaşamentul Roman  a obţinut locul II la proba de viteză “100 m plat” şi la proba “1500 m plat”.  Plutonierul Ancuţa Stârlichi, care lucrează la Garda Poiana Teiului, s-a clasat pe locul III la proba “săritura în lungime”, pe  locul IV la “800 m plat” şi pe locul IV la “60 m plat”. (C. MIRCEA)

Articolul precedentAccident cu un autocar care venea din Anglia spre Piatra-Neamţ