0:00

Podium pentru Steel-Man Târgu-Neamț la Cupa României, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiSteel-Man Târgu-Neamț a obținut rezultate foarte bune, sâmbătă, 20 mai, la Reghin, la Cupa României, competiție organizată de Federația Română de Culturism și Fitness.

Ana Raluca Gălușcă s-a clasat pe locul 3, fiind pentru prima dată pe scenă la categoria „Bikini Fitness”. Claudiu Ionuț Zaharia a ocupa locul 1, după o luptă strânsă cu alți 9 concurenți. La categoria „Men’s Physique”, Ionuț Daniel Grămadă s-a clasat tot pe locul 1 la juniori și pe locul 3 la seniori, la categoria „Culturism”. Alexandru Stamate s-a clasat pe locul 7 la „BB Clasic” seniori +175, iar Bogdan Alexandru Acsinte s-a clasat pe locul 4 la categoria „Men’s Physique” seniori.

„Mulțumim părinților acestor sportivi și familiilor acestora pentru susținere și seriozitate, campionului Popa Lucian, campioanei Roxana Petrea, sportivului Dan Negru. Mulțumim, sponsorilor, mulțumim Consiliului Local Târgu-Neamț și domnului primar Harpa Daniel. Și nu în ultimul rând, mulțumesc familiei mele”, a declarat Gligor Mosor, președintele CS Steel-Man Târgu-Neamț. (C.T. STURZU)

Articolul precedentApa Vital Iaşi: Localităţi din Neamţ – aproape două zile fără apă!
Articolul următorProtest pentru Camelia Smicală la Ambasada Finlandei! Poziţia MAE!