0:00

Petrotub – Aerostar 3-3 (3-0), ZCH NEWS - sursa ta de informații

Petrotub Roman a susţinut un joc amical cu Aerostar Bacău, colegă de serie în Liga a treia, cu care a încheiat la egalitate, 3-3, după ce a condus cu 3-0 la pauză! Golurile gazdelor au fost marcate de Popa, Harbuzaru și Sofroni, din penalty. ”S-a văzut diferenţa clară între, să zicem, primii 11 şi ceilalţi, mai relaxaţi, mai puţin stăpâni pe situaţie. Totuşi, când am început să primim goluri, mai rămăseseră jumătate din cei de la început. Din nefericire, avem şi necazuri în ce priveşte starea de sănătate a doi dintre jucători. Damian s-a accidentat în minutul 30, fractură de metatarsiene, este în ghips acum. Va lipsi minimum o lună. Ghidarcia s-a acidentat şi el la muşchii inghinali. Altfel, deşi rezultatele şi prestaţiile din ultima perioadă nu sunt mulţumitoare, eu sper ca jucătorii să se pregătească mai bine, să se concentreze mai mult, să fie încrezători şi nu cu nasul pe sus, să nu-şi mai dea cu părerea despre colegi”, a declarat antrenorul Valentin Avădanei. Petrotub caută un atacant pentru a întregi echipa în vederea obiectivului ambițios – plasarea în primele trei locuri din clasament. “Am definitivat oarecum lotul, având în vedere și tragerea la sorți. Vom încerca să completăm lotul cu un atacant, post la care suntem deficitari. Avem o echipă cu un potențial bun, totul depinde de concentrarea jucătorilor. Putem să ne stabilim ca și obiectiv, într-o primă etapă, calificarea în play-off și, ulterior, ambiții mai mari. În prima etapă avem deplasare la FCM Bacău. Nu știm dacă se va juca, echipa având doar 10 jucători legitimați”, a declarat Lucian Micu, vicepreședinte al clubului. (C.S.; C.M.)

Articolul precedentIonuţ Ursache, campion naţional!