0:00

Pe placul preşedintelui, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Ultimul meci disputat în cantonamentul centralizat din Slovenia a adus în fața echipei pietrene, un adversar bine cotat din campionatul polonez: Gornik Zabrze. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după ce polonezii au condus la pauză, prin reuşita lui Manka din minutul 15. Elevii lui Vasile Miriuță au revenit în actul secund și au egalat prin golul lui Constantinescu (min. 67). „A doua repriză m-a bucurat prin modul în care au jucat băieții, i-am dominat din toate punctele de vedere pe polonezi, dar mai ales fizic. Eu am urmărit trei din cele cinci partide din acest turneu și mi-a plăcut ce am văzut“, a declarat Viorel Măstăcăneanu, presedintele Consiliului de Administrație al FC Ceahlăul. Acesta a dat asigurări că echipa pietreană va avea un parcurs bun de campionat în sezonul 2013-2014. (C.S.)