Oameni amenințați cu toporul într-un bar din Bicaz

Oameni amenințați cu toporul într-un bar din Bicaz
Judecătoria Bicaz

Un tânăr de 19 ani, din Bicaz, a fost reținut pentru 24 de ore, iar astăzi, 25 septembrie, va fi prezentat în fața unui procuror, cu propunerea de luare a unei măsuri preventive, după ce-a făcut scandal într-un bar din localitate. S-a întâmplat duminică, 23 septembrie, când s-a îmbătat și a amenințat clienții din local cu un topor. „Ulterior, una dintre persoanele prezente a sesizat poliţia, moment în care tânărul a fugit. La scurt timp, acesta a fost depistat şi condus la sediul poliţiei în vederea audierii.  În urma probării activităţii infracţionale, poliţiştii l-au reţinut pentru 24 de ore, fiind introdus în arestul IPJ Neamţ. Astăzi, acesta urmează să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Bicaz, cu propunerea de luare a unei măsuri preventive, pentru comiterea infracțiunilor de ameninţare şi tulburarea ordinii şi liniştii publice”, a precizat agentul Georgiana Moșu, purtătorul de cuvânt al Poliției Neamț. (C.M.)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora