Nemțean condamnat la un an și o lună de închisoare, după ce a condus praf de beat

Nemțean condamnat la un an și o lună de închisoare, după ce a condus praf de beatUn bărbat, în vârstă de 36 de ani, din Moldoveni, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei închisorii, a fost depistat de către polițiști, ieri 24 septembrie. Nemțeanul a fost condamnat la un an și o lună de închisoare pentru că a condus o mașină, deși era la un pas de comă alcoolică. ”În fapt, la data de 8 februarie a.c., cel în cauză a condus un autoturism pe DC 87, în localitatea Secuieni, având o îmbibație alcoolică de 2,57 g/l alcool pur în sânge”, transmite IPJ Neamț.

Sentința Judecătoriei Roman a devenit definitivă și ieri polițiștii l-au escortat la Penitenciarul Bacău.

A.H.

Autor:

Ultima ora

Compania proprietarilor Dedeman a primit avizul pentru preluarea Carrefour România

Pavăl Holding, compania de investiții a fraților Dragoș și...

Uniformele ar putea deveni obligatorii în școli

Un proiect legislativ inițiat de parlamentari PSD propune ca...