0:00

NEAMŢ: ÎNCĂ O VICTORIE PENTRU FC CEAHLĂUL, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Ceahlăul în cantonamentul din Italia

Ceahlăul a învins cu 3-0 (0-0), într-un meci amical, echipa italiană Lupa Roma Footbal Club, formaţie ce activează în Liga a IV-a. Este cea de-a treia victorie a Ceahlăului din meciurile amicale jucate în stagiul de pregătire de la Monterosi. Noutatea o reprezintă utilizarea în repriza a doua a mijlocaşului Aldea (19 ani), împrumutat de la Steaua până în vară, dar şi prezenţa în echipa de start a antrenorului brazilian Ze Maria, a portarului marocano-canadian, în vârstă de 23 de ani, Yassine Bounou – Bono. De asemenea merită remarcat şi apetitul pentru gol al ex-rapidistului Balint, cel care, cu 4 goluri marcate în 3 amicale, este golgheterul Ceahlăului în „era Ze Maria” din această iarnă. Ceahlăul a început în formula: Bono – Rusu, Gorea, Cazan, Vaidas – Gheorghiu, Tăbăcariu, Margină, Popadiuc, Ştefănescu – Cârjan. După pauză au mai jucat: Jovic, Sealmaz, Chitoşcă, Keif, Aldea, Wellinson, Onciu şi Drăghiceanu. Au marcat: Tăbăcariu – min.58, Balint – min.76 şi Keif – min.83. (Mihai STOIAN)