0:00

NEAMŢ: FC Ceahlăul – Pandurii 1-1 / Gol după 4 luni, dar…, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiFC Ceahlăul a marcat pentru prima dată după patru luni, în jocul din această seară, 6 martie, însă n-a putut obţine mai mult de un egal cu Pandurii, scor 1-1. După 40 de minute şterse, Cârjan a ratat prima mare ocazie a partidei, reluând în bară din 6 metri. Sialmas avea să deschidă scorul după pauză (54), dar bucuria a fost scurtă, Matulevicius egalând (59), după o combinaţie spectaculoasă cu Răduţ. Ceahlăul ajunge astfel la 14 meciuri consecutive fără victorie, ultimul succes înregistrându-l pe 29 august, 2-0 cu Chiajna. În clasament, nemţenii ocupă locul 15, cu 16 puncte.

Ceahlăul: Calancea – Markovici, Ichim, Aldea, Slavickas – Gorea, Nagy, Wellyson – Sialmas, Cîrjan, Margină. Rezerve: Jovici, V. Balint, Tăbăcariu, Chitoşcă, Popadiuc, Ştefănescu, Knief.

Pandurii: Gliwa – Pleaşcă, Cordoş, Vasiljevici, Momcilovici – P. Anton, Pintilii – Răduţ, D. Nistor, Nicoară – Matulevicius. Rezerve: R. Stanca, Buleică, M. Roman, Eric, Unguruşan, Şandru, Mrzjlak. (ZCH NEWS; FOTO: PRO SPORT)

Articolul precedentSC PERLA INVEST SRL: Anunţ de închiriere
Articolul următorBACĂU: Amenzi de peste 20.000 lei de la Gruparea de Jandarmi Mobilă