0:00

NEAMŢ: ASA – FC Ceahlăul 3 – 0 (2 – 0). FOTO, ZCH NEWS - sursa ta de informații
BUMBA (27)

ASA Târgu Mureş a revenit pe locul trei în Liga I, după victoria categorică în faţa celor de la FC Ceahlăul, scor 3 – 0 (2 – 0). Mureşenii rămân, în continuare, singurii neînvinşi pe teren propriu în acest sezon, ajungând la 9 partide consecutive fără înfrângere. Bumba a deschis scorul în minutul 27, după o acţiune rapidă a gazdelor, care peste numai trei minute au punctat din nou prin Zicu. Scorul final a fost stabilit imediat după pauză prin N’Doye (48), care a ridiculizat apărarea adversă şi l-a învins pe Calancea cu un şut la colţul lung. Oaspeţii au terminat meciul în inferioritate numerică, după ce Buden a văzut două „galbene” în două minute (70, 72). Ze Maria a folosit următoarea formulă: Calancea – Markovici, Ichim, Buden, Slavickas – A. Gheorghiu, Tăbăcariu, Welyson – Sialmas, Cîrjan, C. Ştefănescu. Rezerve: Jovici, Gorea, Aldea, V. Balint, Chitoşcă, Reis, Popadiuc. După 19 etape, Ceahlăul ocupă locul 16 (retrogradabil), cu 15 puncte şi un golaveraj 14 – 35. Ceahlăul joacă, vineri, 6 martie, pe teren propriu, contra celor de la Pandurii Târgu Jiu (locul 9 – 21 de puncte). (ZCH NEWS; FOTO: PRO SPORT)