Minori răniți în două accidente produse în județul Suceava

Două accidente în care au fost implicați minori au avut loc duminică, 15 iunie în județul Suceava. Accidentele s-au soldat cu mai mulți minori răniți, transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Primul accident s-a produs pe șoseaua de centură a municipiului Rădăuți, unde un autoturism a ieșit în afara părții carosabile. La fața locului au intervenit pompierii militari cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, sprijiniți de două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean. În vehicul se aflau un adult și cinci minori. În urma evaluării medicale, trei copii, cu vârste de 9, 10 și 12 ani, au fost transportați la spital.

Minori răniți în două accidente produse în județul Suceava

Cel de-al doilea accident a avut loc în localitatea Voitinel, unde un autoturism a intrat în coliziune cu un cap de pod. La intervenție au participat pompierii cu o autospecială de descarcerare și două ambulanțe SMURD, precum și două echipaje SAJ. În acest caz, au fost implicați patru minori, cu vârste între 14 și 17 ani. Trei dintre ei, răniți în urma impactului, au fost preluați de echipajele medicale și transportați la spital.

Minori răniți în două accidente produse în județul Suceava

Autoritățile efectuează cercetări pentru a stabili cauzele celor două accidente.

Denisa POPA

Foto: ISU Suceava

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora