0:00

Micii tenismeni de la clubul Orhideea Piatra Neamţ au obţinut recent locul doi la Campionatul Naţional Intercluburi pe Echipe de Dublu U14. Echipa pietreană a fost formată din Albert Chibulcutean, David Macovei, Catrinel Onciulescu, Alexia Adăscăliţei şi căpitanul nejucător Mihaela Luiuz.

Micii tenismeni pietreni, locul doi la Naţionalele de Dublu U14, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiPietrenii au învins Elite Tenis Pantelimon, cu 3-0 şi Academia de Tenis Herăstrău, cu 2-1 şi au pierdut, cu 0-3, cu Dinamo Bucureşti, formaţia care a câştigat detaşat turneul. Competiţia s-a derulat, la sfârşitul săptămânii trecute, pe terenurile clubului Politehnica Bucureşti. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Federaţia Română de Tenis)