Bacău

Bucătar calificat – Colegiul „Mihai Eminescu” din Bacău

Contabil – Şcoala Gimnazială „Octavian Voicu” din Bacău

Bucătar calificat (2 posturi) – Şcoala Gimnazială nr. 1 Târgu Ocna, Județul Bacău

Îngrijitor (3 posturi) – Școala Gimnazială Glăvănești, județul Bacău

Administrator financiar I – 0,25 normă – Școala Gimnazială din comuna Bogdănești, județul Bacău

Îngrijitor – Liceul Tehnologic din Oneşti, judeţul Bacău

Administrator financiar (contabil șef) – Liceul Tehnologic din Oneşti, judeţul Bacău

Secretar școală debutant, 0,5 norm și îngrijitor școală, 0,5 normă și îngrijitor școală (3 posturi) – Şcoala Gimnazială Nr. 1, Satul Turluianu, comuna Bereşti-Tazlău, judeţul Bacău

Secretar școală debutant – 0,5 normă, șofer microbuz școlar și îngrijitor școală – 0,5 normă – Şcoala Gimnazială din localitatea Berești-Tazlău, comuna Bereşti-Tazlău, judeţul Bacău

Paznic – Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” din Onești, județul Bacău

Botoșani

Muncitor calificat (instalator) și îngrijitor (3 posturi) – Direcția Servicii Publice, Sport și Agrement Botoșani

Laborant – Liceul cu Program Sportiv Botoşani

Inspector de specialitate – (2 posturi) – Direcţia de Servicii Publice Sport şi Agrement din Botoşani

Analist programator (informatician) – Liceul „Demostene Botez”, Truşeşti, Judeţul Botoşani

Consilier juridic și inspector de specialitate – Primăria Municipiului Botoşani

Asistent medical comunitar – Direcția de Asistență Socială Dorohoi, județul Botoșani

Șef serviciu, inspector specialitate (3 posturi) – Primăria Municipiului Botoşani, Județul Botoșani

Îngrijitor curățenie – Liceul de Artă „Ștefan Luchian” din Botoșani

Contabil șef-administrator financiar I – Liceul Tehnologic „Elie Radu“, Botoşani

Iași

Inginer agronom II S, bibliotecar II S (2 posturi) – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

Îngrijitor – Grădinița cu Program Prelungii Nr. 8, lași

Laborant – Universitatea Naţională de Arte „George Enescu” din Iaşi

Inginer agronom – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

Muncitor IV (bucătar) și magaziner – Spitalul Clinic de Recuperare Iaşi

Funcții contractuale (4 posturi) – Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi” din Iași

Secretar, informarician, muncitor calificat, îngrijitor (6 posturi) – Colegiul Tehnic de Căi Ferate „Unirea” din Paşcani, Judeţul Iaşi

Bibliotecar I – Academia Română – Filiala Iași

Inginer de sistem, bibliotecar, pedagog școlar, îngrijitoare (4 posturi) – Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară Vasile Adamachi Iași,

Neamț

Muncitor IV (tâmplar) – Primăria Oraşului Târgu-Neamţ, Județul Neamţ

Muncitor de întreținere și cu atribuții de șofer – Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida”, Piatra Neamț

Paznic – Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida”, Piatra Neamț

Infirmieră – Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Neamț

Bucătar – Şcoala Gimnazială „Daniela Cuciuc” din Piatra-Neamţ, județul Neamț

Pompier (paznic) – Administraţia Naţională a Rezervelor de Stat şi Probleme Speciale – Unitatea Teritorială – 330 Podoleni, Județul Neamț

Muncitor agricol și îngrijitor animale necalificat (4 posturi) – Stațiunea de Cercetare Dezvoltare Agricolă din comuna Secuieni, județul Neamț

Asistent social, psiholog, kinetoterapeut (3 posturi) – Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Neamț

Șofer și consilier (3 posturi) – Primăria Comunei Ion Creangă, Județul Neamț

Asistent medical comunitar debutant – Primăria Comunei Gâdinți, județul Neamț

Suceava

Secretar II S – Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți, județul Suceava

Muncitor necalificat – Colegiul „Andronic Motrescu” din Rădăuți, județul Suceava

Îngrijitor (femeie de serviciu) – 2 posturi – Școala Gimnazială „Miron Costin” din Suceava

Inginer de sitem – Colegiul Tehnic Rădăuți, județul Suceava

Muncitor – Școala Gimnazială „Ion Aflorei”, Izvoarele Sucevei, județul Suceava

Conservator S I, conservator S II, muncitor calificat IV (3 posturi) – Muzeul de Artă „Ion Irimescu” din Fălticeni, Judeţul Suceava

Muncitor calificat școală – Școala Gimnazială „Bogdan Vodă”, Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava

Îngrijitor – Școala Gimnazială „Ciprian Porumbescu” din Suceava

Administrator patrimoniu (0,5 normă) – Școala Gimnazială, comuna Stroiești, județul Suceava

Îngrijitor și fochist (2 posturi) – Grădinița cu Program Prelungit Marginea, județul Suceava

Îngrijitor – Grădinița cu Program Prelungit „Așchiuță”, Suceava

Îngrijitor – Școala Gimnazială Nr. 2 Marginea, județul Suceava

Muncitor calificat III (fochist), administrator financiar debutant, referent de specialitate debutant, asistent medical debutant și muncitor calificat IV (spălătoreasă) – Colegiul Naţional Militar „Ştefan cel Mare” din Câmpulung Moldovenesc, Judeţul Suceava

Îngrijitor I – 0,75 normă – Şcoala Gimnazială Dorna Arini, din Cozăneşti, Judeţul Suceava

Muncitor I (fochist) – Şcoala Gimnazială “Mihai Halunga“, comuna Hănţeşti, județul Suceava

Administrator financiar, administrator de patrimoniu (2 posturi) – Școala Gimnazială „Ion Aflorei”, Izvoarele Sucevei, județul Suceava

Vaslui

Fochist și îngrijitor (2 posturi) – Şcoala Gimnazială „Cezar Botez” din satul Fâstâci, comuna Cozmeşti, judeţul Vaslui

Muzeograf, economist și contabil șef (3 posturi) – Muzeul Județean „Ștefan cel Mare”, Vaslui

Îngrijitor și paznic (2 posturi) – Clubul Sportiv Şcolar Bârlad, judeţul Vaslui

Îngrijitor – Primăria Comunei Ferești, Județul Vaslui. (ZCH NEWS)