Bacău

Bucătar calificat – Colegiul „Mihai Eminescu” din Bacău

Contabil – Şcoala Gimnazială „Octavian Voicu” din Bacău

Bucătar calificat (2 posturi) – Şcoala Gimnazială nr. 1 Târgu Ocna, Județul Bacău

Îngrijitor (3 posturi) – Școala Gimnazială Glăvănești, județul Bacău

Administrator financiar I – 0,25 normă – Școala Gimnazială din comuna Bogdănești, județul Bacău

Îngrijitor – Liceul Tehnologic din Oneşti, judeţul Bacău

Administrator financiar (contabil șef) – Liceul Tehnologic din Oneşti, judeţul Bacău

Secretar școală debutant, 0,5 norm și îngrijitor școală, 0,5 normă și îngrijitor școală (3 posturi) – Şcoala Gimnazială Nr. 1, Satul Turluianu, comuna Bereşti-Tazlău, judeţul Bacău

Secretar școală debutant – 0,5 normă, șofer microbuz școlar și îngrijitor școală – 0,5 normă – Şcoala Gimnazială din localitatea Berești-Tazlău, comuna Bereşti-Tazlău, judeţul Bacău

Paznic – Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” din Onești, județul Bacău

Botoșani

Muncitor calificat (instalator) și îngrijitor (3 posturi) – Direcția Servicii Publice, Sport și Agrement Botoșani

Laborant – Liceul cu Program Sportiv Botoşani

Inspector de specialitate – (2 posturi) – Direcţia de Servicii Publice Sport şi Agrement din Botoşani

Analist programator (informatician) – Liceul „Demostene Botez”, Truşeşti, Judeţul Botoşani

Consilier juridic și inspector de specialitate – Primăria Municipiului Botoşani

Asistent medical comunitar – Direcția de Asistență Socială Dorohoi, județul Botoșani

Șef serviciu, inspector specialitate (3 posturi) – Primăria Municipiului Botoşani, Județul Botoșani

Îngrijitor curățenie – Liceul de Artă „Ștefan Luchian” din Botoșani

Contabil șef-administrator financiar I – Liceul Tehnologic „Elie Radu“, Botoşani

Iași

Inginer agronom II S, bibliotecar II S (2 posturi) – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

Îngrijitor – Grădinița cu Program Prelungii Nr. 8, lași

Laborant – Universitatea Naţională de Arte „George Enescu” din Iaşi

Inginer agronom – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

Muncitor IV (bucătar) și magaziner – Spitalul Clinic de Recuperare Iaşi

Funcții contractuale (4 posturi) – Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi” din Iași

Secretar, informarician, muncitor calificat, îngrijitor (6 posturi) – Colegiul Tehnic de Căi Ferate „Unirea” din Paşcani, Judeţul Iaşi

Bibliotecar I – Academia Română – Filiala Iași

Inginer de sistem, bibliotecar, pedagog școlar, îngrijitoare (4 posturi) – Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară Vasile Adamachi Iași,

Neamț

Muncitor IV (tâmplar) – Primăria Oraşului Târgu-Neamţ, Județul Neamţ

Muncitor de întreținere și cu atribuții de șofer – Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida”, Piatra Neamț

Paznic – Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida”, Piatra Neamț

Infirmieră – Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Neamț

Bucătar – Şcoala Gimnazială „Daniela Cuciuc” din Piatra-Neamţ, județul Neamț

Pompier (paznic) – Administraţia Naţională a Rezervelor de Stat şi Probleme Speciale – Unitatea Teritorială – 330 Podoleni, Județul Neamț

Muncitor agricol și îngrijitor animale necalificat (4 posturi) – Stațiunea de Cercetare Dezvoltare Agricolă din comuna Secuieni, județul Neamț

Asistent social, psiholog, kinetoterapeut (3 posturi) – Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Neamț

Șofer și consilier (3 posturi) – Primăria Comunei Ion Creangă, Județul Neamț

Asistent medical comunitar debutant – Primăria Comunei Gâdinți, județul Neamț

Suceava

Secretar II S – Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți, județul Suceava

Muncitor necalificat – Colegiul „Andronic Motrescu” din Rădăuți, județul Suceava

Îngrijitor (femeie de serviciu) – 2 posturi – Școala Gimnazială „Miron Costin” din Suceava

Inginer de sitem – Colegiul Tehnic Rădăuți, județul Suceava

Muncitor – Școala Gimnazială „Ion Aflorei”, Izvoarele Sucevei, județul Suceava

Conservator S I, conservator S II, muncitor calificat IV (3 posturi) – Muzeul de Artă „Ion Irimescu” din Fălticeni, Judeţul Suceava

Muncitor calificat școală – Școala Gimnazială „Bogdan Vodă”, Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava

Îngrijitor – Școala Gimnazială „Ciprian Porumbescu” din Suceava

Administrator patrimoniu (0,5 normă) – Școala Gimnazială, comuna Stroiești, județul Suceava

Îngrijitor și fochist (2 posturi) – Grădinița cu Program Prelungit Marginea, județul Suceava

Îngrijitor – Grădinița cu Program Prelungit „Așchiuță”, Suceava

Îngrijitor – Școala Gimnazială Nr. 2 Marginea, județul Suceava

Muncitor calificat III (fochist), administrator financiar debutant, referent de specialitate debutant, asistent medical debutant și muncitor calificat IV (spălătoreasă) – Colegiul Naţional Militar „Ştefan cel Mare” din Câmpulung Moldovenesc, Judeţul Suceava

Îngrijitor I – 0,75 normă – Şcoala Gimnazială Dorna Arini, din Cozăneşti, Judeţul Suceava

Muncitor I (fochist) – Şcoala Gimnazială “Mihai Halunga“, comuna Hănţeşti, județul Suceava

Administrator financiar, administrator de patrimoniu (2 posturi) – Școala Gimnazială „Ion Aflorei”, Izvoarele Sucevei, județul Suceava

Vaslui

Fochist și îngrijitor (2 posturi) – Şcoala Gimnazială „Cezar Botez” din satul Fâstâci, comuna Cozmeşti, judeţul Vaslui

Muzeograf, economist și contabil șef (3 posturi) – Muzeul Județean „Ștefan cel Mare”, Vaslui

Îngrijitor și paznic (2 posturi) – Clubul Sportiv Şcolar Bârlad, judeţul Vaslui

Îngrijitor – Primăria Comunei Ferești, Județul Vaslui. (ZCH NEWS)

Articolul precedentRecord cu 148 persoane confirmate Covid în Neamț și peste 600 de cazuri noi în regiunea Nord-Est
Articolul următorAlte 79 de persoane cu coronavirus în Neamț. Record de aproape 600 de pacienți în ATI
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.