Liga a IV-a a judeţului Neamţ a mai pierdut o echipă, prin retragerea Bradului Roznov chiar înainte de începerea competiţiei programată duminică, 27 august. Astfel, desfăşurătorul etapelor anunţat iniţial de Asociaţia Judeţeană de Fotbal (AJF) Neamţ a suferit modificări.

BRADUL ROZNOV s-a retras din Liga a IV-a

În prima etapă, de pildă, Bradul Borca, care ar fi trebuit să stea, va evolua acum, pe teren propriu, cu Cimentul Bicaz. Noul program (sperăm cel final!) este următorul:

Etapa 1     27-08-2017 – 11:00

1) Victoria Horia – Vointa Ion Creanga     –
2) Zimbrul Vinatori Neamt – CSM Ceahlaul Piatra Neamt     –
3) Moldova Cordun – ACS Enadani Poiana Teiului     –
4) CS Steel Man Targu Neamt – CS Speranta Raucesti     –
5) ACS Bradul Borca – CS Cimentul Bicaz     –

Etapa 2     03-09-2017 – 11:00

1) Vointa Ion Creanga – CS Cimentul Bicaz     –
2) CS Speranta Raucesti – ACS Bradul Borca     –
3) ACS Enadani Poiana Teiului – CS Steel Man Targu Neamt     –
4) CSM Ceahlaul Piatra Neamt – Moldova Cordun     –
5) Victoria Horia – Zimbrul Vinatori Neamt     –

Etapa 3     10-09-2017 – 11:00

1) Zimbrul Vinatori Neamt – Vointa Ion Creanga     –
2) Moldova Cordun – Victoria Horia     –
3) CS Steel Man Targu Neamt – CSM Ceahlaul Piatra Neamt     –
4) ACS Bradul Borca – ACS Enadani Poiana Teiului     –
5) CS Cimentul Bicaz – CS Speranta Raucesti     –

Etapa 4     17-09-2017 – 11:00

1) Vointa Ion Creanga – CS Speranta Raucesti     –
2) ACS Enadani Poiana Teiului – CS Cimentul Bicaz     –
3) CSM Ceahlaul Piatra Neamt – ACS Bradul Borca     –
4) Victoria Horia – CS Steel Man Targu Neamt     –
5) Zimbrul Vinatori Neamt – Moldova Cordun     –

Etapa 5     24-09-2017 – 11:00

1) Moldova Cordun – Vointa Ion Creanga     –
2) CS Steel Man Targu Neamt – Zimbrul Vinatori Neamt     –
3) ACS Bradul Borca – Victoria Horia     –
4) CS Cimentul Bicaz – CSM Ceahlaul Piatra Neamt     –
5) CS Speranta Raucesti – ACS Enadani Poiana Teiului     –

Etapa 6     01-10-2017 – 11:00

1) Vointa Ion Creanga – ACS Enadani Poiana Teiului     –
2) CSM Ceahlaul Piatra Neamt – CS Speranta Raucesti     –
3) Victoria Horia – CS Cimentul Bicaz     –
4) Zimbrul Vinatori Neamt – ACS Bradul Borca     –
5) Moldova Cordun – CS Steel Man Targu Neamt     –

Etapa 7     08-10-2017 – 11:00

1) CS Steel Man Targu Neamt – Vointa Ion Creanga     –
2) ACS Bradul Borca – Moldova Cordun     –
3) CS Cimentul Bicaz – Zimbrul Vinatori Neamt     –
4) CS Speranta Raucesti – Victoria Horia     –
5) ACS Enadani Poiana Teiului – CSM Ceahlaul Piatra Neamt     –

Etapa 8     15-10-2017 – 11:00

1) Vointa Ion Creanga – CSM Ceahlaul Piatra Neamt     –
2) Victoria Horia – ACS Enadani Poiana Teiului     –
3) Zimbrul Vinatori Neamt – CS Speranta Raucesti     –
4) Moldova Cordun – CS Cimentul Bicaz     –
5) CS Steel Man Targu Neamt – ACS Bradul Borca     –

Etapa 9     22-10-2017 – 11:00

1) ACS Bradul Borca – Vointa Ion Creanga     –
2) CS Cimentul Bicaz – CS Steel Man Targu Neamt     –
3) CS Speranta Raucesti – Moldova Cordun     –
4) ACS Enadani Poiana Teiului – Zimbrul Vinatori Neamt     –
5) CSM Ceahlaul Piatra Neamt – Victoria Horia     – (M. CONSTANTINESCU)