0:00

LIGA A III-A: Petrotub – Sepsi 1 – 1 (0 – 0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiPetrotub Roman a obţinut un rezultat favorabil în meciul disputat, vineri (29 aprilie), pe teren propriu, cu liderul Sepsi Sf. Gheorghe.

Scorul final a fost 1 – 1, după ce, la pauză, era 0 – 0.

Neculai a deschis scorul în minutul 50 pentru oaspeţi, iar Hărăguţă a egalat, din penalty, în minutul 85.

În etapa 22 a Ligii a III-a, Seria I, s-au mai consemnat rezultatele: Sporting Lieşti – Ştiinţa Miroslava 1 – 0, Olimpia Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău 5 – 1, CS Panciu – Atletico Vaslui 4 – 1, CSM Paşcani – Metalosport Galaţi 5 – 2, FC Zagon – Inter Dorohoi 0 – 3 (Zagon s-a retras în iarnă) şi Cetatea Târgu Neamţ – Bucovina Rădăuţi nu s-a disputat (Bucovina s-a retras în iarnă, iar Cetatea e exclusă).