0:00

LIGA I: Ceahlăul – Petrolul 1 – 1 (0 – 0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCeahlăul a fost la un pas să fie prima echipă gazdă în această ediţie de campionat care o învinge pe Petrolul, dar Markovic şi-a introdus mingea în proprie poartă în minutul 92. Nemţenii au cedat pe ultima sută de metri, după ce Jovic a respins în colegul Markovic un şut al lui N’Koyi, iar sârbul şi-a marcat în proprie poartă. Stana deschisese scorul în debutul reprizei secunde (47) cu un șut spectaculos din lovitură liberă. Petrolul rămâne pe 3, cu 48 de puncte, în timp ce Ceahlăul e pe locul 16, cu 24 de puncte, la cinci lungimi de Gaz Metan Mediaş, locul 12. (ZCH NEWS; FOTO: PRO SPORT)

Ceahlăul: Jovici – Markovici, Ichim, Buden, Rafael – Ștefănescu (Ad. Gheorgiu 80), Achim, Stana (Aldea 55) – Sialmas (Wellyson 90), V. Balint, Chitoșcă
Rezerve neutilizate: Calancea, Cîrjan, Rusu, Drăghiceanu

Petrolul: Cobrea – Alcenat, I. Filip, Ipsa, Peteleu – L. Marinescu (Nepomuceno 67), Satli, De Lucas, Pastorini (Nkoyi 80) – Tamuz (Astafei 67), Tchite
Rezerve neutilizate: Bolboașă, Marin, Fanchone, Gallegos.