pietricica turism
heidelbergcement

Echipa feminină de handbal de primă ligă CSM Roman va juca joi, 4 octombrie, de la ora 17:30, în deplasare, cu HC Zalău, în cadrul etapei a cincea a Ligii Florilor. Meciul va fi transmis în direct de postul TVR 1. Partida va fi arbitrată de cuplul Bogdan Stark (Bucureşti)/Romeo Ştefan (Prahova), iar observator va fi Ioan Chira (Maramureş). Ambele formaţii se află în partea de jos a clasamentului, iar în sezonul trecut şi-au împărţit victoriile: Roman a câştigat acasă cu 26-23 (12-10) şi Zalăul pe teren propriu cu 25-18 (10-8).

CSM ROMAN-HC ZALĂU (2017)

Restul etapei se întinde pe parcursul unei întregi săptămâni: 05.10, 18:00 – Minaur Baia Mare-Măgura Cisnădie; 06.10, 17:30 – SCM Craiova-CSU Cluj-Napoca; 07.10, 11:00 – Gloria Buzău-CSM Slatina; 07.10, 17:30 – Gloria Bistriţa-Corona Braşov, TVR 1; 09.10, 17:30 – CSM Bucureşti-SCM Râmnicu Vâlcea, TVR 1 şi 10.10 – CSM Galaţi-Dunărea Brăila.

CLASAMENT

1CSM BUCUREŞTI44001098312
2SCM Râmnicu Vâlcea44001058412
3Măgura Cisnădie4310948710
4Corona Braşov4211105957
5Minaur Baia Mare421199967
6CSM Slatina421186847
7Gloria Buzău421177857
8SCM Craiova4202107986
9Gloria Bistriţa-Năsăud420296926
10HC Zalău411292984
11CSM Galaţi4013851061
12Dunărea Brăila4013871111
13CSU Cluj-Napoca400489970
14CSM Roman4004931080

(M. CONSTANTINESCU, CLASAMENT: FRH)

aleho