Echipa feminină de handbal de primă ligă CSM Roman a înregistrat o nouă înfrângere în campionat. În meciul disputat joi, 20 septembrie, în sala proprie, romaşcancele au pierdut cu Minaur Baia Mare, scor: 26-27 (12-14).

Pentru formaţia nemţeană au marcat: Khavronina (10), Simion (6), Todor (4), Agrigoroaie (2), Manea (2), Chitacu (1), Polocoşer (1). Miercuri, 19 septembrie, s-a disputat  partida Măgura Cisnădie-SCM Craiova 25-22 (12-13).

În restul partidelor de joi, 20 septembrie, s-au înregistrat rezultatele: Dunărea Brăila-CSM Bucureşti 22-35 (8-18), CSU Cluj-Napoca-Gloria Buzău 18-19 (11-9), Corona Braşov-CSM Galaţi 31-21 (17-12), CSM Slatina-Gloria Bistriţa 22-18 (11-7) şi SCM Râmnicu Vâlcea-HC Zalău 29-24 (15-11)

CLASAMENT

1CSM Bucureşti44001098312
2SCM Râmnicu Vâlcea44001058412
3Măgura Cisnădie4310948710
4Corona Braşov4211105957
5Minaur Baia Mare421199967
6CSM Slatina421186847
7Gloria Buzău421177857
8SCM Craiova4202107986
9Gloria Bistriţa420296926
10HC Zalău411292984
11CSM Galaţi4013851061
12Dunărea Brăila4013871111
13CSU Cluj-Napoca400489970
14CSM Roman4004931080

Următorul meci al echipei romaşcane va fi duminică, 7 octombrie, în deplasare, cu HC Zalău. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: CSM ROMAN; CLASAMENT: FRH)