reclama autocenter

Echipa de handbal feminin de primă ligă CSM Roman a pierdut, cum era şi previzibil, şi partida din sala proprie cu echipa campioană, CSM Bucureşti. Meciul de miercuri, 24 octombrie, din cadrul etapei a şasea a Ligii Florilor, a revenit bucureştencelor cu scorul de 28-17 (14-13). Au marcat pentru romaşcance: Khavronina (7), Anamaria Simion (6), Polocoşer (3) şi Agrigoroaie (1). Anamaria Simion a ratat o lovitură de la 7 metri.

Alte rezultate din această rundă: SCM Râmnicu Vâlcea-CSM Galaţi 27-15 (13-9), Măgura Cisnădie-HC Zalău 24-24 (13-10), Gloria Bistriţa-Gloria Buzău 29-27 (15-14), CSM Slatina-SCM Craiova 19-23 (6-8), CSU Cluj-Napoca-Minaur Baia Mare 23-29 (10-12) şi Corona Braşov-Dunărea Brăila 27-23 (15-12).

CLASAMENT

1SCM RÂMNICU VÂLCEA660015411818
2CSM Bucureşti650115612215
3Măgura Cisnădie642014813414
4Corona Braşov641115613913
5SCM Craiova640216714312
6Minaur Baia Mare631215114910
7Gloria Buzău631213213410
8Gloria Bistriţa63031461439
9HC Zalău62221471438
10CSM Slatina62131251357
11CSM Galaţi61141221494
12Dunărea Brăila60151261601
13CSU Cluj-Napoca60061381630
14CSM Roman60061311670

Etapa următoare se derulează după următorul program: 27.10: CSM Bucureşti-Măgura Cisnădie (17:30, TVR1) şi Minaur Baia Mare-CSM Slatina; 28.10: Gloria Buzău-Corona Braşov, SCM Craiova-Gloria Bistriţa (11:00, TVR2), HC Zalău-CSU Cluj-Napoca, CSM Galaţi-CSM Roman şi Dunărea Brăila-SCM Râmnicu Vâlcea. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: CSM Roman – captură TVR HD)

Articolul precedentCMI Urban Piatra Neamț mai scapă de niște datorii
Articolul următorManager de spital și doi șefi de secție declarați incompatibili de către ANI
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.