0:00

Echipa U17 a CSM Ceahlăul Piatra Neamţ a obţinut o victorie importantă pe terenul formaţiei Politehnica Iaşi, în cadrul etapei a cincea a Ligii Elitelor. Meciul, care s-a disputat sâmbătă, 27 octombrie, a început greu pentru pietreni, fiind conduşi cu 2-0, după numai 8 minute de joc. Abia după pauză, Neagu şi Vîlea au restabilit egalitatea. La scorul de 2-2, Vîlea a ratat un penalty, dar, în minutul 83, Neagu a marcat golul victoriei.

LIGA ELITELOR CSM Ceahlăul U17 – victorie la Iaşi * CSM Ceahlăul U19 – înfrângere pe terenul liderei, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiAntrenorul Florin Anton a trimis pe teren următoarea formulă de echipă: Mitrea – Ştefănescu, Rusu, Gheorghiţă, Matei, Rotundu, Istrati, Vîlea, Neagu, Spătaru, Moroşanu. Au mai jucat: Ghenici, Anton, Cojoc, Amihăiesei, Chifan. Alte rezultate: Concordia Chiajna-Kids Tâmpa Braşov 2-0, FC Voluntari-Viitorul Constanţa 1-0, Rapid Bucureşti-Dinamo Bucureşti 3-1 şi FCSB-LPS Focşani 12-1.

10. LPS Focşani 5 0 0 5 2-28 -26 0

CSM Ceahlăul U19 a avut o partidă ceva mai dificilă, pe terenul liderei la zi, Sporting Juniorul Vaslui, şi a pierdut cu scorul de 0-4 (0-3). Partida a contat pentru etapa a cincea şi s-a disputat tot sâmbătă, 27 octombrie.

LIGA ELITELOR CSM Ceahlăul U17 – victorie la Iaşi * CSM Ceahlăul U19 – înfrângere pe terenul liderei, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiAntrenorul Valentin Avădanei a abordat meciul cu următoarea formulă de echipă: Florea – Iorga, Iacoboae, Sârbie, Lupaşcu, Dominte, Rusu, Curpăn, Gabor, Hodorogea, Olteanu. Au mai jucat: Monoranu, Hurdubei, Măriuţă, Bughelea. Alte rezultate: Petrosport Ploieşti- Csikszereda Miercurea Ciuc II 1-0, Sport Team Bucureşti-Viitorul Constanţa 1-7, Steaua Bucureşti-Dinamo Bucureşti 1-1 şi FCSB-LPS Galaţi 12-1.

10. Csikszereda Miercurea Ciuc II 5 0 0 5 1-18 0

Echipa U17 va juca duminică, 4 noiembrie, de la ora 14:00, în deplasare, cu Kids Tâmpa Braşov, în timp ce echipa U19 va evolua, în aceeaşi zi, dar de la ora 12:00, pe terenul celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc II. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: G. CRĂCANĂ)

Articolul precedentFOTO-VIDEO Căutat de poliție!