0:00

Voinţa Ion Creangă a învins, miercuri, 3 mai, pe teren propriu, scor 1-0 (0-0), formaţia Bradu Borca, care a pierdut, în acest fel, locul I în clasament. În etapa a XXV-a a Ligii a IV-a, Teiul Poiana Teiului a învins Zimbrul Vânători-Neamţ, cu scorul de 3-0, pe teren propriu, într-un meci care a durat doar 22 de minute. Oaspeţii au început jocul în 7 jucători, iar în minutul 22 unul dintre aceştia s-a accidentat, la scorul de 3-1 pentru gazde. În a treia partidă a zilei LPS Piatra Neamţ-Moldova Cordun 1-7.

LIGA A IV-A: Voinţa Ion Creangă a schimbat liderul, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎnvingătoarele din alte 4 partide s-au stabilit la „masa verde”: Voinţa Dobreni-Bradul Roznov 0-3, Vulturul Costişa-Tineretul Cândeşti 3-0, Zimbrul Pânceşti-Speranţa Răuceşti 0-3 şi Unirea Tămăşeni-Steel-Man Târgu Neamţ 0-3. Cimentul Bicaz, care trebuia să întâlnească LPS Roman, a stat.