pietricica turism

Duminică, 7 aprilie, au avut loc partidele etapei a VIII-a (prima a returului) în cadrul Seriei B a Ligii a V-a. În meciul ce părea a fi derby-ul rundei s-a înregistrat un scor neaşteptat: Voinţa Valea Ursului-Arsenal Văleni 7-0 (1-0).

VOINŢA VALEA URSULUI

La fel de surprinzător, echipa de pe locul doi înaintea acestei etape a pierdut pe teren propriu: Siretul Doljeşti-Stejarul Stăniţa 2-3 (0-1). De asemenea, ASWST Oniceni a demonstrat că transferurile din intersezon sunt extrem de utile şi au depăşit Unirea Tămăşeni la scor: 10-3 (7-2). Într-o altă partidă: Voinţa Bozieni-Moldova II Cordun 4-0 (2-0).

CLASAMENT

1VOINŢA VALEA URSULUI (*)8611401319
2VOINŢA BOZIENI (*)8422181214
3Stejarul Stăniţa8413201913
4Siretul Doljeşti8404192212
5Arsenal Văleni8323171711
6Unirea Tămăşeni8323182911
7AS WST Oniceni820624326
8Moldova II Cordun81259215

(*) primele două clasate se califică în play-off

Duminică, 14 aprilie, de la ora 11:00, în runda a IX-a, sunt programate meciurile: Moldova II Cordun-Voinţa Valea Ursului, Stejarul Stăniţa-Voinţa Bozieni, Siretul Doljeşti-AS WST Oniceni şi Arsenal Văleni-Unirea Tămăşeni. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Voinţa Valea Ursului)