pietricica turism
heidelbergcement

Duminică, 21 aprilie, a avut loc etapa a X-a în cadrul Seriei B a Ligii a V-a. Voinţa Valea Ursului, lidera seriei, pare a nu avea adversar, depăşind fosta clasată pe locul doi, Stejarul Stăniţa, cu un scor mai mult decât concludent: 7-0 (3-0).

Alte rezultate: AS WST Oniceni-Arsenal Văleni 1-1 (1-0), Voinţa Bozieni-Siretul Doljeşti 3-2 (1-2) şi Unirea Tămăşeni-Moldova II Cordun 5-1 (2-0).

CLASAMENT

1VOINŢA VALEA URSULUI (*)10811531325
2VOINŢA BOZIENI (*)10523242117
3Stejarul Stăniţa10514272916
4Arsenal Văleni10433261815
5Unirea Tămăşeni10424233814
6Siretul Doljeşti10406222812
7AS WST Oniceni10316283410
8Moldova II Cordun1012710325

(*) se califică pentru play-off

Vom reveni cu declaraţiile protagoniştilor acestei runde. (M. CONSTANTINESCU)

aleho