pietricica turism

Formaţia Arsenal Văleni este a doua calificată în play-off, după meciurile etapei a XIII-a din cadrul Seriei B a Ligii a V-a, disputate astăzi, 12 mai. Deşi a întâlnit o altă candidată la play-off, echipa din Văleni s-a impus la scor: Arsenal Văleni-Voinţa Bozieni 7-2 (5-1).

Alte rezultate din etapa de astăzi: Unirea Tămăşeni-Voinţa Valea Ursului 0-4 (0-2), AS WST Oniceni-Stejarul Stăniţa 4-1 (3-1) şi Moldova II Cordun-Siretul Doljeşti 0-4 (0-3).

CLASAMENT

1VOINŢA VALEA URSULUI (*)131111671734
2ARSENAL VĂLENI (*)13733432124
3Unirea Tămăşeni13625294320
4AS WST Oniceni13616463619
5Voinţa Bozieni13526303617
6Stejarul Stăniţa13517283816
7Siretul Doljeşti13508283815
8Moldova II Cordun13121011535

(*) se califică pentru play-off

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Arsenal Văleni)