Vulturul Costişa-Bravo Bodeşti este cel mai important meci al etapei a doua din Seria A a Ligii a V-a. Partida se va desfăşura duminică, 23 septembrie, de la ora 11:00.

„Preconizez un meci spectaculos, dar şi dificil. Cei de la Bodeşti sunt favoriţi, după poziţiile ocupate în clasamentul sezonului trecut. Cred că au o dorinţă de victorie mare, dat fiind că, în sezonul trecut, din cele două partide jucate cu noi, nu au reuşit să ne învingă: la Bodeşti fiind 1-1, iar pe teren propriu am învins cu scorul de 2-1. Noi vom da totul pe teren, pentru a ne asigura victoria”, a declarat Dorel Berbecariu, reprezentantul formaţiei Vulturul Costişa.

„Mergem încrezători în victorie. Avem doi absenţi, dar sperăm ca măcar unul dintre ei să ajungă la meci. Nu va fi o tragedie dacă luăm bătaie, nu ne retragem. Ei sunt foarte motivaţi, în sezonul trecut ne-au învins cu 2-1”, a precizat Florin Busuioc, antrenorul echipei Bravo Bodeşti.

Etapa mai cuprinde partidele: AS Grumăzeşti-Ozana Timişeşti, Zorile Urecheni-Stejarul Ţibucani, Voinţa Dochia-Flacăra Brusturi şi ASF Girov-Viitorul Podoleni.

CLASAMENT

1Vulturul Costişa110011-33
2Bravo Bodeşti11006-33
3Ozana Timişeşti11004-23
4Flacăra Brusturi11003-13
5Zorile Urecheni10101-11
6ASF Girov10101-11
7Stejarul Ţibucani10012-40
8AS Grumăzesti10011-30
9Voinţa Dochia10013-60
10Viitorul Podoleni10013-110

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Bravo Bodeşti)

Articolul precedentMisiunea clinicilor dr. Leahu – sănătate dentară la un preţ corect
Articolul următorDe Ziua Învățătorului, prima conferință internațională dedicată patriotismului, la Piatra Neamț
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.