pietricica turism

Vulturul Costişa-Bravo Bodeşti este cel mai important meci al etapei a doua din Seria A a Ligii a V-a. Partida se va desfăşura duminică, 23 septembrie, de la ora 11:00.

“Preconizez un meci spectaculos, dar şi dificil. Cei de la Bodeşti sunt favoriţi, după poziţiile ocupate în clasamentul sezonului trecut. Cred că au o dorinţă de victorie mare, dat fiind că, în sezonul trecut, din cele două partide jucate cu noi, nu au reuşit să ne învingă: la Bodeşti fiind 1-1, iar pe teren propriu am învins cu scorul de 2-1. Noi vom da totul pe teren, pentru a ne asigura victoria”, a declarat Dorel Berbecariu, reprezentantul formaţiei Vulturul Costişa.

“Mergem încrezători în victorie. Avem doi absenţi, dar sperăm ca măcar unul dintre ei să ajungă la meci. Nu va fi o tragedie dacă luăm bătaie, nu ne retragem. Ei sunt foarte motivaţi, în sezonul trecut ne-au învins cu 2-1”, a precizat Florin Busuioc, antrenorul echipei Bravo Bodeşti.

Etapa mai cuprinde partidele: AS Grumăzeşti-Ozana Timişeşti, Zorile Urecheni-Stejarul Ţibucani, Voinţa Dochia-Flacăra Brusturi şi ASF Girov-Viitorul Podoleni.

CLASAMENT

1Vulturul Costişa110011-33
2Bravo Bodeşti11006-33
3Ozana Timişeşti11004-23
4Flacăra Brusturi11003-13
5Zorile Urecheni10101-11
6ASF Girov10101-11
7Stejarul Ţibucani10012-40
8AS Grumăzesti10011-30
9Voinţa Dochia10013-60
10Viitorul Podoleni10013-110

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Bravo Bodeşti)