pietricica turism

Duminică, 27 octombrie, au loc partidele etapei a noua în Seria B a Ligii a IV-a. Lidera la zi, Victoria Horia, pare a avea o partidă facilă, pe terenul ultimei clasate, Moldova Pildeşti.

MOLDOVA CORDUN

O misiune ceva mai dificilă revine Moldovei Cordun, care evoluează acasă contra ocupantei locului 4, Voinţa Bozieni. “Vom întâlni o echipă cu jucători buni, care ocupă momentan locul 4 în L4SB. Am trecut peste rezultatul de săptămâna trecută, cu Horia, şi ne concentrăm pe meciul de duminică. Tot lotul este apt de joc, mai puţin fundaşul Dănuţ Rusu, care a primit cartonaşul rosu în partida cu Victoria Horia, şi vrem să ne adjudecăm toate cele trei puncte, pentru a rămâne pe podium”, a declarat Cristian Cocea, purtătorul de cuvânt al Moldovei Cordun.

VOINŢA BOZIENI (albastru)

Alte partide din runda de duminică: Vulturul Costişa-Voinţa Valea Ursului, Cetatea Gâdinţi-Voinţa Ion Creangă, WST Oniceni-Stejarul Stăniţa şi Siretul Doljeşti-Unirea Trifeşti.

CLASAMENT

1VICTORIA HORIA880036724
2Moldova Cordun870155621
3Voinţa Valea Ursului870128821
4Voinţa Bozieni8503232315
5Voinţa Ion Creangă8413131613
6Stejarul Stăniţa8404202112
7Vulturul Costişa8314141810
8WST Oniceni821518277
9Siretul Doljeşti813411216
10Unirea Trifeşti820611286
11Cetatea Gâdinţi811614364
12Moldova Pildeşti801710421

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: G. CRĂCANĂ, Moldova Cordun)