pietricica turism

Duminică, 22 septembrie, de la ora 11:00, sunt programate partidele rundei a patra în Seria B a Ligii a IV-a. Lidera la zi, Moldova Cordun, se “deplasează” în aceeaşi localitate, pentru meciul cu Moldova Pildeşti, fostă Moldova II Cordun.

“Ne vom «deplasa» pe terenul confraţilor noştri de la Pildeşti. Va fi un derby local, cu orgolii de ambele părţi, în sensul bun al cuvântului. Sperăm ca suporterii prezenţi să urmărească un spectacol sportiv frumos, cu goluri multe, fără accidentări sau cartonaşe. În meciul de duminică vom da ocazia să joace şi cei care au prins puţine minute în acest început de campionat, lotul nostru fiind destul de numeros”, a declarat Cristian Cocea, purtătorul de cuvânt al Moldovei Cordun.

Etapa mai cuprinde următoarele partide: Victoria Horia-Voinţa Ion Creangă (în sezoanele precedente a fost un derby al Ligii a IV-a!), Unirea Trifeşti-Voinţa Valea Ursului, WST Oniceni-Voinţa Bozieni, Stejarul Stăniţa-Vulturul Costişa şi Siretul Doljeşti-Cetatea Gâdinţi.

CLASAMENT

1MOLDOVA CORDUN33002449
2Victoria Horia33001449
3Voinţa Valea Ursului3300939
4Voinţa Bozieni32011296
5Vulturul Costişa3111484
6Voinţa Ion Creangă2101223
7Stejarul Stăniţa3102583
8WST Oniceni31027123
9Siretul Doljeşti2011131
10Moldova Pildeşti3012491
11Cetatea Gâdinţi30126161
12Unirea Trifeşti30032120

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Moldova Cordun)