0:00

Astăzi, 3 noiembrie, au avut loc partidele rundei a zecea în cadrul Ligii a IV-a, Seria B. Primele 4 clasate, care par favorite la accederea în play-off, s-au impus pe linie: Victoria Horia-Siretul Doljeşti 3-0 (2-0), Voinţa Valea Ursului-Cetatea Gâdinţi 15-2 (10-1), Voinţa Ion Creangă-Moldova Cordun 1-7 (1-5) şi Voinţa Bozieni-Moldova Pildeşti 8-1 (3-1).

L4SB Fruntaşele s-au impus pe linie * Prima retragere de pe teren din actualul sezon, ZCH NEWS - sursa ta de informații
VICTORIA HORIA

În această serie, s-a consemnat şi prima retragere de pe teren a unei echipe înaintea fluierului final. Evenimentul s-a întâmplat în minutul 82 al partidei Vulturul Costişa-WST Oniceni, moment în care scorul era egal, 1-1 (1-0). Gazdele au primit un penalty, iar oaspeţii, nemulţumiţi, au părăsit terenul. Decizia în acest caz aparţine Comisiei de Disciplină a AJF Neamţ. Într-un alt meci din această etapă s-a înregistrat rezultatul: Unirea Trifeşti-Stejarul Stăniţa 2-1 (0-1).