L4SB Fruntaşele s-au impus pe linie * Prima retragere de pe teren din actualul sezon

Astăzi, 3 noiembrie, au avut loc partidele rundei a zecea în cadrul Ligii a IV-a, Seria B. Primele 4 clasate, care par favorite la accederea în play-off, s-au impus pe linie: Victoria Horia-Siretul Doljeşti 3-0 (2-0), Voinţa Valea Ursului-Cetatea Gâdinţi 15-2 (10-1), Voinţa Ion Creangă-Moldova Cordun 1-7 (1-5) şi Voinţa Bozieni-Moldova Pildeşti 8-1 (3-1).

L4SB Fruntaşele s-au impus pe linie * Prima retragere de pe teren din actualul sezon
VICTORIA HORIA

În această serie, s-a consemnat şi prima retragere de pe teren a unei echipe înaintea fluierului final. Evenimentul s-a întâmplat în minutul 82 al partidei Vulturul Costişa-WST Oniceni, moment în care scorul era egal, 1-1 (1-0). Gazdele au primit un penalty, iar oaspeţii, nemulţumiţi, au părăsit terenul. Decizia în acest caz aparţine Comisiei de Disciplină a AJF Neamţ. Într-un alt meci din această etapă s-a înregistrat rezultatul: Unirea Trifeşti-Stejarul Stăniţa 2-1 (0-1).

CLASAMENT

1VICTORIA HORIA10100049730
2Voinţa Valea Ursului10901461127
3Moldova Cordun1081164925
4Voinţa Bozieni10613332619
5Voinţa Ion Creangă10514202316
6Stejarul Stăniţa10406222712
7Unirea Trifeşti10406173212
8WST Oniceni (*)9315222810
9Vulturul Costişa (*)9315152110
10Siretul Doljeşti1013614286
11Cetatea Gâdinţi1011816574
12Moldova Pildeşti1001911601

(*) Meciul direct s-a întrerupt în minutul 82, urmând ca AJF Neamţ să stabilească scorul partidei la “masa verde” (M. CONSTANTINESCU)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Poate te interesează...

Mai mult

    98 de sancțiuni aplicate de polițiști pe DN2. Un șofer a fost prins băut la volan

    Polițiștii nemțeni au aplicat 98 de sancțiuni contravenționale în urma unei acțiuni desfășurate...

    Accident la Roman – un copil de 8 ani a ajuns la spital

    O minoră de 8 ani a fost rănită și a ajuns la spital...

    Expoziție de pictură Florin Mareș la Muzeul de Artă Roman

    Muzeul de Artă Roman găzduiește expoziția personală de pictură a artistului plastic Florin...

    FOTO&VIDEO Iași Zeci de mii de pelerini înalță rugăciuni la racla Cuvioasei Parascheva

    Pelerinajul de la Catedrala Mitropolitană Iași, acolo unde se află expuse raclele Cuvioasei...

    Piatra Neamț găzduiește Cupa României și Campionatul Național pe Echipe U20 la lupte

    Competițiile de lupte au început vineri, 9 octombrie, la Sala Polivalentă din Piatra...

    FOTO&VIDEO Suceava. Incendiu în pădurea de la Marginea – sunt afectate 15 hectare

    15 hectare de pădure din fondul forestier administrat de Ocolul Silvic Marginea, din...

    Torță pe patru roți în miez de noapte, la Suceava! Mașina a ars în totalitate

    Un autoturism parcat în cartierul Ițcani din municipiul Suceava a fost distrus în...

    „Fermieră” cu acte false: a obținut ilegal peste 300.000 de lei din bani europeni și a scăpat cu suspendare!

    Tribunalul Neamț a fost sesizat cu un acord de recunoaștere a vinovăției încheiat...