pietricica turism

Astăzi, 22 septembrie, au avut loc partidele rundei a patra în cadrul Seriei B a Ligii a IV-a. Favoritele s-au impus pe linie, lidera la zi câştigând, din nou, cu un scor confortabil: Moldova Pildeşti-Moldova Cordun 0-14 (0-7), Victoria Horia-Voinţa Ion Creangă 6-0 (3-0) şi Unirea Trifeşti-Voinţa Valea Ursului 0-3 (0-2).

Se conturează deja un duel în doi (Bozieni contra Costişa) pentru al patrulea loc calificant în play-off: WST Oniceni-Voinţa Bozieni 1-3 (0-2) şi Stejarul Stăniţa-Vulturul Costişa 0-2 (0-2). Tot în runda de astăzi s-a consemnat şi rezultatul Siretul Doljeşti-Cetatea Gâdinţi 0-5 (0-2).

CLASAMENT

1MOLDOVA CORDUN440038412
2Victoria Horia440020412
3Voinţa Valea Ursului440012312
4Voinţa Bozieni430115109
5Vulturul Costişa4211687
6Cetatea Gâdinţi411211164
7Voinţa Ion Creangă4112394
8Stejarul Stăniţa41035103
9WST Oniceni41038153
10Siretul Doljeşti4022292
11Moldova Pildeşti40134231
12Unirea Trifeşti40042150

(M. CONSTANTINESCU)