0:00

Duminică, 21 octombrie, a avut loc etapa a şaptea în cadrul Ligii a IV-a.

L4 Victoria Horia pune beţe-n roate formaţiei Bradu Borca * Speranţa Răuceşti şi Ozana Târgu Neamţ, victorii în deplasare, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎn partida cea mai interesantă a rundei, Victoria Horia a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu Bradu Borca, scor: 3-3 (2-1). Pentru gazde au marcat Tulpan, Stângaciu şi Andrei. A fost un meci în care echipa din Horia se poate considera ghinionistă, fiind egalată la 2 în minutul 46 şi la 3 în minutul 90, după ce conducea cu 3-2 în minutul 88.

L4 Victoria Horia pune beţe-n roate formaţiei Bradu Borca * Speranţa Răuceşti şi Ozana Târgu Neamţ, victorii în deplasare, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiLidera la zi continuă parcursul bun de după înfrângerea cu Ozana Târgu Neamţ şi cucereşte încă trei puncte în deplasare: Moldova Cordun-Speranţa Răuceşti 1-4 (1-1). Au înscris: Tudose/Brighiu, Boghian (2) şi Botezatu.

L4 Victoria Horia pune beţe-n roate formaţiei Bradu Borca * Speranţa Răuceşti şi Ozana Târgu Neamţ, victorii în deplasare, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎn fine, în a treia partidă a zilei: Energia Pângăraţi-Ozana Târgu Neamţ 1-5 (0-3). Pentru oaspeţi au marcat: Apreutesei (2), Creţu, Aparaschivei şi Patrichi.

6 Energia Pângăraţi 7 0 0 7 4-35 0

Etapa a opta programează duminică, 28 octombrie, meciurile: Speranţa Răuceşti-Victoria Horia, Bradu Borca-Energia Pângăraţi şi Ozana Târgu Neamţ-Moldova Cordun. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: R. VASILIUS – Speranţa Răuceşti; Ozana Târgu Neamţ)

Articolul precedentCrăcăoani: Accident cu patru victime
Articolul următorAcum: Bărbat neidentificat găsit mort în cartierul Văleni din Piatra Neamț